Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جودو؛ دومین طلا برای مجارستان در روز پایانی گرند پری بوداپست

دومین مدال طلا برای مجارستان در روز پایانی تورنمنت جودوی بوداپست
دومین مدال طلا برای مجارستان در روز پایانی تورنمنت جودوی بوداپست
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو مدال طلای دسته به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مردان را به گردن کوکورا کاگرا، ورزشکار ژاپنی انداخت. کاگرا در فینال با امتیاز وازاری حریفی از اتریش را از پیش رو برداشت.

آگهی

رقابت های جودو جایزه بزرگ بوداپست در حالی روز یکشنبه به پایان رسید که جمعیت حاضر در سالن برای کسب یک مدال طلای دیگر توسط نماینده کشورشان به شدت بی تاب بودند.

این انتظار در نهایت نتیجه داد و کریستین تات، جودوکار مجاری در فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان موفق شد اوشانجی مارجیانی، حریفی از کشور گرجستان را در یک مبارزه سخت و نزدیک با امتیاز وازاری شکست دهد.

ورزشکار کشور میزبان بهترین جودوکار مرد روز پایانی

تات که سال گذشته مدال طلای گرند پری زاگرب را کسب کرده بود اینبار در خانه به دومین مدال زرین رنگ خود در رقابت های تور جهانی جودو دست یافت تا کشورش پس از درخشش میکلوس اونگواری در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، با کسب دومین طلا جایگاه دوم را در جدول مدال ها از آن خود کند.

کریستین تات که عنوان بهترین جودوکار مرد روز پایانی را نیز بدست آورد پس از کسب این موفقیت گفت: «تماشاگران حاضر در سالن فوق العاده بودند و مبارزه در چنین شرایطی لذت بخش است. جودو اینجا علاقمندان زیادی دارد و این برای من مایه دلگرمی بود. باید از این حمایت فوق العاده تشکر کنم.»

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی تورنمنت جودوی بوداپست به ایدالیس اورتیز از کشور کوبا تعلق گرفت. اورتیز که عنوان قهرمانی جهان و المپیک را در کارنامه دارد در فینال وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم حریفی از بلاروس را با امتیاز وازاری از پیش رو برداشت تا پس از دو سال برای نخستین بار بر سکوی نخست رقابت های تور جهانی جودو بایستد.

اورتیز پس از کسب مدال طلا احساسش را اینگونه بیان کرد: «من با تجربه ترین عضو تیم جودو کشورم هستم. دیگر اعضای تیم همواره برای من آرزوی موفقیت دارند و من را به عنوان الگوی خودشان معرفی می کنند.»

بازگشت موفقیت آمیز یک قهرمان

رقابت های وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان شاهد بازگشت موفقیت آمیز آرون وولف، جودوکار ژاپنی بود که پس از کسب قهرمانی جهان در سال گذشته برای نخستین بار به میدان آمده بود. وولف در فینال این وزن با امتیاز ایپون حریفی از آلمان را شکست داد و بر سکوی نخست قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

فینال صد در صد ژاپنی

فینال رقابت های وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان یک مبارزه صد در صد ژاپنی بود که مدال طلا در نهایت به مامی اومکی تعلق گرفت.

طلای سنگین ترین وزن برای ژاپن

ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو مدال طلای دسته به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مردان را به گردن کوکورا کاگرا، ورزشکار ژاپنی انداخت. کاگرا در فینال با امتیاز وازاری حریفی از اتریش را از پیش رو برداشت.

آدام اوکرواشویلی، جودوکار گرجستانی در دیدار رده بندی سنگین ترین وزن رقابت ها موفق شد با امتیاز ایپون، روسلان شاخبازوف از روسیه را شکست دهد و صاحب مدال برنز شود.

بهترین فن

بهترین فن روز پایانی را نیز یانان جیانگ از کشور چین در مبارزه رده بندی وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان مقابل حریفی از آلمان به اجرا درآورد. این فن امتیاز ایپون و مدال برنز را برای ورزشکار چینی به همراه داشت.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ محمد محمدی ایران را صاحب مدال برنز جهانی کرد

جودو؛ ژاپن مدال های طلا را در نخستین روز گرند پری بوداپست درو کرد

جودو؛ دو مدال طلا برای گرجستان در روز پایانی گرند پری زاگرب