Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ ژاپن مدال های طلا را در نخستین روز گرند پری بوداپست درو کرد

گرند پری جودو مجارستان
گرند پری جودو مجارستان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بهترین فن روز نخست این تورنمنت یک «اوسوتو گاری» بود که دنیس ویه رو از کشور مولداوی در دیدار رده بندی وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از مغولستان به اجرا درآورد. این فن مدال برنز را برای ویه رو به ارمغان آورد.

آگهی

مسابقات جودو جایزه بزرگ مجارستان که آخرین تورنمنت پیش از رقابت های جهانی این رشته محسوب می شود از روز جمعه در بوداپست آغاز شد.

بهترین جودوکار زن

رافائلا سیلوا، جودکار برزیلی عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست این مسابقات را از آن خود کرد. دارنده مدال طلای المپیک در رقابت های وزن منهای ۵۷ کیلوگرم پس از پشت سر گذاشتن کلیه حریفان به فینال راه یافت تا با ترزا اشتول آلمانی مبارزه کند.

این مبارزه پر فراز و نشیب با برتری سیلوا آغاز شد. او ابتدا یک وازاری از حریف گرفت و سعی کرد با کنترل مبارزه جلوی ضد حملات اشتول را بگیرد. این تکنیک که در ابتدا کارساز نشان می داد در یک لحظه غفلت جودوکار برزیلی را به دام انداخت. اشتول با استفاده از این غافلگیری توانست یک امتیاز ایپون از حریف برزیلی بگیرد و خود را به عنوان فرد پیروز مبارزه معرفی کند. جودوکار آلمانی در حال شادی پس از یپروزی بود که رای داوران، امتیاز ایپون را باطل کرد.

مبارزه در حالی ادامه پیدا کرد که رافائلا سیلوا باز هم از تکنیک قبلی بهره برد و اینبار یک وازاری دیگر به نام خود ثبت کرد تا به عنوان پیروز نهایی بر سکوی نخست قرار گیرد. این نخستین عنوان وی پس از بازیهای المپیک ریو بود.

رافائلا سیلوا احساسش را از کسب این پیروزی چنین بیان کرد: «خوشحالم که دوباره پایم به سکو باز شد. در زاگرب همه چیز خوب پیش رفت اما در رده بندی مبارزه را واگذار کردم. امروز انگیزه زیادی برای بدست آوردن طلا داشتم و فکر می کنم در رقابت های قهرمانی جهان با روحیه بالاتری ظاهر شوم.»

بهترین جودوکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد روز نخست نیز به ریوزو ناگایاما از کشور ژاپن رسید. ناگایاما تا پیش از راهیابی به فینال رقابت های وزن منهای ۶۰ کیلوگرم نمایش درخشانی از خود ارائه داد و در مبارزه پایانی نیز آلبرت اگوزوف روس را از پیش رو برداشت تا صاحب پنجمین مدال طلای خود در رقابت های تور جهانی جودو شود. اجرای زیبای فن «سئوی ناگه» برای او کافی بود تا بر سکوی نخست این وزن بایستد. آیا او قادر خواهد بود ماه سپتامبر در رقابت های جهانی نشان قهرمانی را از چنگ هموطنش تاکاتو درآورد؟

ناگایاما در این مورد می گوید: «پیروزی در این تورنمنت دشوار که قبل از رقابت های جهانی برگزار می شود اعتماد بالایی به من داد. کسب نشان قرمز قهرمانی جهانی که همه ورزشکاران به دنبال آن هستند، فوق العاده است و من برای بدست آوردن آن تلاش خواهم کرد.»

سه طلای دیگر برای ژاپن

مدال طلای وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان به هیرومی اندو از ژاپن رسید که در فینال هموطنش تامامی یامازاکی را از پیش رو برداشت.

در وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان کنزو تاگامی از کشور ژاپن با برتری مقابل حریف مصری خود، محمد عبدالموقود صاحب دومین مدال طلا در تورنمنت های بین المللی جودو شد و بر سکوی نخست ایستاد.

در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان، ناتسومی تسونودا، دیگر جودوکار ژاپنی و دارنده مدال نقره جهان، شارلی وان اسنیک، جودوکار بلژیکی را شکست داد و به مدال طلا رسید.

بهترین فن

بهترین فن روز نخست این تورنمنت یک «اوسوتو گاری» بود که دنیس ویه رو از کشور مولداوی در دیدار رده بندی وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از مغولستان به اجرا درآورد. این فن مدال برنز را برای ویه رو به ارمغان آورد.

مدال برنز برای میزبان

کشور میزبان نیز در روز نخست دستش از مدال خالی نماند. هدویگ کاراکاس، جودوکار مجارستانی در دیدار رده بندی وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان حریفی از کانادا را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

داریا بیلودید، پدیده اوکراینی جودو جهان در زاگرب هم طلا گرفت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت