Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

داریا بیلودید، پدیده اوکراینی جودو جهان در زاگرب هم طلا گرفت

داریا بیلودید، پدیده اوکراینی جودو جهان در زاگرب هم طلا گرفت
داریا بیلودید، پدیده اوکراینی جودو جهان در زاگرب هم طلا گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مسابقات جودو جایزه بزرگ زاگرب روز جمعه در حالی با معرفی برگزیدگان پنج وزن اول استارت خورد که سهم ژاپن از روز نخست این تورنمنت ۲ مدال طلا بود.

آگهی

مسابقات جودو جایزه بزرگ زاگرب روز جمعه در حالی با معرفی برگزیدگان پنج وزن اول استارت خورد که سهم ژاپن از روز نخست این تورنمنت ۲ مدال طلا بود.

بهترین ورزشکار مرد

عنوان بهترین ورزشکارمرد روز نخست این تورنمنت به ناویشا تاکاتو، ورزشکار ژاپنی تعلق گرفت.

تاکاتو که قهرمانی جهان در سال گذشته را در کارنامه دارد در فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم آدونیس دیاز، حریف آمریکایی خود را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست قرار گرفت. او با نمایش خوبی که در زاگرب داشت نشان داد که دو ماه دیگر برای تکرار عنوان قهرمانی جهان از آمادگی کاملی برخوردار است.

قهرمان ژاپنی پس از کسب مدال طلا احساسش را اینگونه بیان کرد: «من قهرمان جهان هستم و افتخار می کنم که نشان این قهرمانی را با خود دارم اما هدف مهم دیگر من طلای المپیک است که برای آن تلاش خواهم کرد.»

بهترین ورزشکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست نیز به داریا بیلودید، پدیده جوان جودوی جهان از کشور اوکراین تعلق گرفت. بیلودید برای کسب پنجمین قهرمانی در مسابقات تور جهانی جودو طی ۹ ماه گذشته مجموعه ای از بهترین جودوکاران جهان را از پیش رو برداشت.

دیستریا کراتسنیکی ازکشور کوزوو، گالبادراخ قزاقستانی، دارنده مدال برنز جهانی، فونا توناکی، قهرمان جهان از ژاپن و ایرینا دولگاوا، جودوکار روس که در فینال مغلوب بیلودید شد از جمله این ورزشکاران بودند.

داریا بیلودید پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان گفت: «امروز یکی از سخت ترین رقبای من بدون شک کراتسنیکی بود. او پیشتر در وزن منهای ۵۲ مبارزه می کرد اما حالا به دسته ۴۸ کیلوگرم آمده است. گالبادراخ ، توناکی و دولگاوا هم همگی حریفان بسیار سختی بودند. در مجموع خوشحالم که روز خوبی داشتم. امسال هدفم قهرمانی جهان است زیرا سال گذشته نتوانستم این عنوان را بدست آورم. تمام تلاشم را می کنم تا برای قهرمانی جهان به آمادگی بالایی دست یابم.»

مدال طلای وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان به تال فلیکر دارنده مدال برنز جهانی از اسرائیل تعلق گرفت. فلیکر پس از موفقیت در دور مقدماتی، در فینال موفق شد با امتیاز وازاری گئورگی زانتاریا، حریف اوکراینی را که از ورزشکاران باسابقه تورجهانی جودو است از پیش رو بردارد.

در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان، آی شی شیمه ژاپنی دارنده عنوان قهرمانی جهان و آسیا موفق شد با امتیاز وازاری اماندین بوشار فرانسوی را شکست دهد و بر سکوی نخست بایستد.

بهترین فن

بهترین فن روز نخست یک «اوسوتو گائشی» زیبا بود که آنجلیکا دلگادو، جودوکار زن آمریکایی در دیدار رده بندی وزن منهای ۵۲ کیلوگرم مقابل حریف اسرائیلی به اجرا درآورد. این فن امتیاز ایپون را به همراه داشت.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ ژاپن مدال های طلا را در نخستین روز گرند پری بوداپست درو کرد

جودو؛ گرند پری هوهوت نخستین تورنمنت انتخابی بازیهای المپیک توکیو

نواک جوکوویچ برای دهمین بار قهرمان مسابقات گرنداسلم تنیس ملبورن شد