Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جودو؛ محمد محمدی ایران را صاحب مدال برنز جهانی کرد

جودو؛ محمد محمدی ایران را صاحب مدال برنز جهانی کرد
جودو؛ محمد محمدی ایران را صاحب مدال برنز جهانی کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

محمدی در دیدار رده بندی وزن منهای ۷۳ کیلوگرم با غلبه بر حریفی از مغولستان مدال برنز رقابت های جودو قهرمانی جهان را بر گردن آویخت.

آگهی

رقابت های جودو قهرمانی جهان روز شنبه نیز در باکو دنبال شد و تسوکازا یوشیدا، جودوکار وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان ژاپن نخستین طلایی روز سوم این مسابقات بود.

یوشیدا که سال گذشته با شکست در دیدار نهایی به مدال نقره جهانی بسنده کرده بود اینبار نکودا اسمیت دیویس، حریف بریتانیایی را در فینال شکست داد تا تجربه تلخ شکست در فینال را تکرار نکند.

جودوکار ژاپنی در این دیدار دو امتیاز وازاری به نام خود ثبت کرد که معادل امتیاز پیروزی بخش ایپون است. او بدین ترتیب صاحب مدال طلا و عنوان قهرمانی جهان شد.

تسوکازا یوشیدا پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست این مسابقات احساسش را اینگونه بیان کرد: «از اینکه ناکامی سال قبل را جبران کردم، بسیار خوشحالم. حالا احساس می کنم به کلی تخلیه شده ام.»

برنز محمد محمدی و نخستین مدال جهانی برای جودو ایران

اما عنوان بهترین جودکار جهان در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان به «چانگریم آن» از کره جنوبی تعلق گرفت.

«آن» برای رسیدن به فینال این وزن مبارزات دشواری را با پیروزی پشت سر گذاشت. او در یک چهارم نهایی تسوگتاباتار تسند اوشیر، حریفی از مغولستان را شکست داد و در نیمه نهایی نیز از سد محمد محمدی، جودوکار ایرانی گذشت.

محمدی در دیدار رده بندی با غلبه بر حریفی از مغولستان مدال برنز این وزن را دریافت کرد.

ورزشکار کره ای در دیدار نهایی با شوییچی هاشیموتو، مدافع عنوان قهرمانی جهان از ژاپن مبارزه کرد و موفق شد با یک فن دیدنی و کسب امتیاز ایپون به شایستگی عنوان نخست این مسابقات را از آن خود کند.

«چانگریم آن» پس از دریافت مدال طلا از دستان رئیس فدراسیون جودو آذربایجان به خبرنگاران گفت: «من برای کسب عنوان قهرمانی جهان ورزش جودو را آغاز کردم. در این راه مشکلات زیادی را پشت سر گذاشتم و حتی اکنون هم باورم نمی شود که رویای من محقق شده است. پس از بازیهای آسیایی دوران بسیار دشواری را سپری کردم اما این تجربه به بلوغ من کمک کرد و سبب شد تا امروز به این موفقیت دست پیدا کنم.»

هدایت حیدراف، جودوکار آذربایجانی در دیدار رده بندی این وزن موفق شد حریفی از مغولستان را از پیش رو بردارد و در حضور الهام علی‌اف، رئیس جمهوری کشورش صاحب مدال برنز شود.

حیدراف با این پیروزی آذربایجان را صاحب نخستین مدال این رقابت ها کرد و تماشاگران حاضر در سالن را به وجد آورد.

عنوان دان هفت برای جودوکار پارالمپیکی آذربایجان

الهام زکی اف، جودوکار آذربایجانی که دو قهرمانی در بازیهای پارالمپیک را در کارنامه دارد در حاشیه رقابت های روز سوم این تورنمنت عنوان دان هفتم را از ولادیمیر بارتا، مدیر ورزشی فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جایزه بزرگ تفلیس؛ شکست جوانترین قهرمان جودوی زنان مقابل هماوردی از فرانسه

جودو؛ شوری هامادا ژاپن را صاحب ششمین مدال طلای جهانی کرد

جودو؛ دومین طلا برای مجارستان در روز پایانی گرند پری بوداپست