Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

حکم پنچ سال زندان محمدعلی طاهری قطعی شده است

حکم پنچ سال زندان محمدعلی طاهری قطعی شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای طاهری پیش از این دو مرتبه به اعدام محکوم شده بود.

آگهی

سید محمود علیزاده طباطبایی، وکیل محمدعلی طاهری از قطعی شدن حکم ۵ سال زندان موکلش خبر داد و ابراز امیدواری کرد که وی در روزهای آینده آزاد شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای طباطبایی گفته است که شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران، حکم پنج سال حبس که پیش‌تر در دادگاه انقلاب صادر شده بود را تایید کرده است. 

محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه در سال ۱۳۹۰ بازداشت شد. شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب در بدو امر وی را به‌ویژه به اتهام وهین به مقدسات و کسب اموال نامشروع مجرم شناخت و به اعدام محکوم کرد. پس از اعتراض به این حکم از سوی وکیل آقای طاهری و ارجاع پرونده برای رسیدگی مجدد به موارد اتهامی، قاضی شعبه بار دیگر حکم اعدام صادر کرد. در پی مخالفت دیوان عالی کشور با این حکم، پرونده برای رسیدگی سه باره، به شعبه هم عرض ارجاع شد. قاضی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب آقای با نقض حکم دادگاه بدوی، محمدعلی طاهری رابه ۵ سال زندان محکوم  کرد.

وکیل آقای طاهری می‌گوید با توجه به حکم دیوان عالی کشور، رای دادگاه اشتباه بود و اصرار موکلش بر اخذ حکم برائت (بی‌گناهی) است. محمود علی‌زاده طباطبایی ضمن اعلام تقدیم درخواست اعاده دادرسی گفته است با توجه به اینکه موکلش بیش از نیمی از دوره حبس را در زندان گذرانده، نسبت به آزادی قریب الوقوع وی ابراز امیدواری کرد.  

بازداشت و محکومیت محمدعلی طاهری به اعدام در سال‌های گذشته واکنش گسترده هواداران و مریدان وی در ایران و خارج از کشور را برانگیخت. بسیاری از نهادهای مدافع حقوق بشر هم خواستار رواداری بیشتر حکومت ایران نسبت به پیروان ادیان و عقاید دیگر شدند. 

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وکیل محمدعلی طاهری در گفتگو با یورونیوز از آزادی وی خبر داد

حکم سنگین زندان و شلاق برای یکی دیگر از کنشگران حقوق درویشان

کنشگر حقوق درویشان به ۲۶ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد