کنشگر حقوق درویشان به ۲۶ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد

کنشگر حقوق درویشان به ۲۶ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد
Copyright توئیتر مجذوبان نور
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

او سحرگاه یکم اسفند گذشته مورد «هجوم» نیروهای لباس‌شخصی قرار گرفته و سپس با گذراندن یک دوره «بازجویی سخت» در بازداشتگاه اطلاعات، به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

آگهی

دادگاه انقلاب تهران یکی از درویشان گنابادی و از مدیران وبسایت مجذوبان نور را به تحمل مجازات‌های سنگین محکوم کرد.

بر اساس خبری که روز چهارشنبه در توئیتر مجذوبان نور همرسان شد، مصطفی عبدی با حکم دادگاه انقلاب تهران به تحمل ۲۶ سال و سه ماه حبس تعزیری، ۱۴۸ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید به سیستان و بلوچستان، ۲ سال ممنوع‌الخروجی و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم شده است.

به نوشته مجذوبان نور، این کنشگر حقوق درویشان گنابادی سحرگاه یکم اسفند گذشته مورد «هجوم» نیروهای لباس‌شخصی قرار گرفته و سپس با گذراندن یک دوره «بازجویی سخت» در بازداشتگاه اطلاعات، به زندان تهران بزرگ منتقل شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای عبدی در تیرماه ۹۲ نیز از سوی قاضی صلواتی به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده و آذرماه ۹۴ پس از گذراندن دوره محکومیت سه‌ساله‌ی خود از زندان اوین آزاد شده بود.

برخی دیگر از کنشگران حقوق درویشان در ایران نیز تاکنون به زندان محکوم شده‌اند. روز هفتم مرداد نیز مجذوبان نور از محکومیت یکی دیگر از مدیران زندانی این وبسایت به نام کسری نوری به ۱۲ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال تبعید به شهرستان «ثلاث باباجانی» و محرومیت‌های اجتماعی خبر داده بود. کسری نوری و مصطفی عبدی هر دو در زندان به سر می‌برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج صدور احکام سنگین برای درویشان؛ شریفی‌مقدم به زندان و شلاق محکوم شد

حکم پنچ سال زندان محمدعلی طاهری قطعی شده است

قتل محمد راجی در بازداشتگاه پلیس؛ «کشته شدن دراویش دیگر در زندان تائید نمی‌شود»