حکم سنگین زندان و شلاق برای یکی دیگر از کنشگران حقوق درویشان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رضا انتصاری کنشگر حقوق درویشان گنابادی
رضا انتصاری کنشگر حقوق درویشان گنابادی   -   کپی رایت  عکس از توئیتر مجذوبان نور

دادگاه انقلاب تهران رضا انتصاری، از درویشان گنابادی و مدیران وبسایت مجذوبان نور را به تحمل مجازات‌های سنگین محکوم کرد.

بر اساس خبری که روز پنج‌شنبه ۲۵ مرداد در توئیتر مجذوبان نور همرسان شد، رضا انتصاری با حکم غیابی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال حبس تعریزی، ۷۴ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید به خواف، ۲ سال ممنوع الخروجی و ۲ سال ممنوعیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم شد.

به نوشته مجذوبان نور، این درویش گنابادی که فارغ التحصیل دانشکده خبر، مستندساز و خبرنگار اخراجی تلویزیون است، در جریان حادثه گلستان هفتم مورد حمله نیروهای لباس‌ شخصی قرار گرفت و بعد از بازداشت، به دلیل جراحات وارده به بیمارستان سجاد منتقل شد.

رضا انتصاری که از مدیران وبسایت حلقه مجذوبان نور است، در سال ۹۰ نیز به اتهام اقدام علیه امنیت کشور به ۸ سال زندان محکوم شده بود که پس از گذراندن چهار سال حبس تعریزی، در سال ۱۳۹۴ آزاد شد.

به دلیل یکسان بودن اتهامات بازداشت جدید رضا انتصاری با بازداشت پیشین او در سال ۱۳۹۰، چهار سال زندان تعلیقی نیز برای این درویش گنابادی درنظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

روز چهارشنبه ۲۴ مرداد نیز مصطفی عبدی، یکی دیگر از کنشگران حقوق درویشان و از مدیران وبسایت این گروه به تحمل ۲۶ سال و سه ماه حبس تعزیری، ۱۴۸ ضربه شلاق، ۲ سال تبعید به سیستان و بلوچستان، ۲ سال ممنوع‌الخروجی و ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب و دسته‌جات سیاسی و اجتماعی و فعالیت رسانه‌ای محکوم شده بود.

در ماجرای درگیری میان گروهی از دراویش گنابادی و نیروهای امنیتی در خیابان گلستان هفتم تهران در اسفند ۱۳۹۶، صدها درویش زن و مرد دستگیر و به زندان منتقل شدند. تاکنون احکام دهها نفر از این دراویش صادر شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید