Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

صعود نرخ ارز برخلاف دستور روحانی

صعود نرخ ارز برخلاف دستور روحانی
Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به رغم وعده روز چهارشنبه رئیس جمهوری ایران مبنی بر کاهش قیمت ارز، در جریان معاملات امروز بازار ارز ایران بهای دلار و یورو افزایش یافت.

آگهی

به رغم وعده روز چهارشنبه رئیس جمهوری ایران مبنی بر کاهش قیمت و نوسان بهای ارز، در جریان معاملات روز پنجشنبه ۲۵ مرداد بازار ارز ایران بهای دلار و یورو افزایش یافت.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت گفته بود که به رئیس کل بانک مرکزی گفته است قیمت ارز را پائین بیاورید تا مردم خرید کنند. آقای روحانی همچنین وعده داده بود که دامنه نوسان نرخ ارز بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ تومان محدود خواهد بود.

یک‌ روز پس از این اظهارات، اولین معامله بازار ثانویه ارز ایران در روز پنجشنبه با رشد ۱۷ درصدی مواجه شد و نرخ دلار به ۹ هزار و ۳۴۸ تومان رسید که یک هزار و ۴۱۸ تومان بیش از نرخ ابتدایی معاملات روز چهارشنبه بود.

همچنین در بازار آزاد ارز تهران هم قیمت هر یورو با ۳۰۰ تومان افزایش به ۱۲ هزار و ۲۰۰ تومان رسید و بهای دلار آمریکا نیز ۱۰ هزار ۷۰۰ تومان بود. قیمت هر قطعه تمام سکه طلا نیز روز پنجشنبه، ۵۷ هزار تومان افزایش یافت و به ۳ میلیون و ۸۰۰ هزارتومان رسید.

گرانی دلار بر خلاف دستور رئیس جمهوری ایران

با وجود گذشت ۱۰ روز از اجرای بسته سیاستی جدید بانک مرکزی ایران و وعده‌های مکرر دولت مبنی بر کاهش نرخ ارز، هنوز ثبات به اقتصاد ایران که تحت فشار تحریم‌های آمریکا قرار گرفته، بازنگشته است.

بیشتر بخوانید:بی‌قیمتی دلار؛ نوسان‌گیری بانک‌مرکزی یا ناکارآمدی بازار ثانویه؟

موج اول تحریم‌های مالی و تجاری واشنگتن علیه اقتصاد ایران از ۶ ماه اوت به اجرا درآمده و صنایعی همچون خودرو، طلا، گرافیت، آلومینیوم و فولاد را شامل می‌شود. تحریم‌های نفتی و بانکی آمریکا علیه ایران نیز از ۴ ماه نوامبر آغاز خواهد شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لاهوتی به نقل از همتی: فضا به سمت کاهش قیمت ارز می‌رود

سرویس اطلاعاتی امارات، متهم تازه بازار ارز ایران

گرانی ارز در ایران؛ مهاجران افغان سرگردان میان مهاجرت به ترکیه یا بازگشت به افغانستان