لاهوتی به نقل از همتی: فضا به سمت کاهش قیمت ارز می‌رود

همتی رئیس بانک مرکزی
همتی رئیس بانک مرکزی Copyright Isna
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک نماینده مجلس ایران به نقل از رئیس بانک مرکزی گفته است این نهاد توانسته بازار ارز را مدیریت کند و فضا به سمت کاهش قیمت ارز در حال حرکت است.

آگهی

یک نماینده مجلس ایران به نقل از رئیس بانک مرکزی گفته است این نهاد توانسته بازار ارز را مدیریت کند و فضا به سمت کاهش قیمت ارز در حال حرکت است.

مهرداد لاهوتی، سخنگوی فراکسیون مستقلین، در مصاحبه با خبرگزاری ایسنا با اشاره به حضور عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی در نشست صبح یکشنبه ۱ مهر/۲۳ سپتامبر این فراکسیون گفت: « آقای همتی عامل اصلی شرایط بازار ارز را رشد نقدینگی دانست و گفت دولت به شدت به دنبال کنترل آن است. در دولت اول آقای روحانی میزان نقدینگی ۴۵۰ هزار میلیارد تومان و در حال حاضر هزار و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان است.»

سخنگوی فراکسیون مستقلین با اشاره به درآمد ارزی حاصل از صادرات غیر نفتی کشور اظهار داشت: « آقای همتی این بحث را مطرح کردند که این پول باید برگردد یعنی یا در حساب این افراد باشد یا در یک صرافی آن را بفروشند. در شش ماهه گذشته از ۲۲ تا ۲۳ میلیارد دلار فروش و صادرات فقط ۴ میلیارد دلار به خزانه بانک مرکزی برگشته که این موضوع قابل بررسی است.»

آقای لاهوتی اضافه کرده است «همتی در این نشست عنوان کرده بازار ارز تقریبا مدیریت شده و فضا به سمت کاهش قیمت ارز می‌رود.»

همزمان با خروج آمریکا از برجام و اعلام آغاز تحریم‌های بانکی و نفتی بر ضد ایران در دو مرحله، بحران ارزی و اقتصادی در ایران تشدید شده و اکنون هر دلار آمریکا در بازار غیررسمی بیش از ۱۴۵۰۰ تومان قیمت دارد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ثبت رکورد دلار ۱۴ هزار تومانی در بازار ارز ایران

صعود نرخ ارز برخلاف دستور روحانی

رکورد تاریخی بهای ارز و سکه در ایران؛ دلار از مرز ۶۴ هزار تومان گذشت