حکم متهم آزار جنسی دبیرستان معین:۱۰ سال حبس، ۲ سال انفصال از خدمت و شلاق

حکم متهم آزار جنسی دبیرستان معین:۱۰ سال حبس، ۲ سال انفصال از خدمت و شلاق
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هفتم خرداد سال جاری خبر آزار جنسی و در برخی خبرها تجاوز ناظم مدرسه معین به دهها دانش آموز منتشر شد. انتشار این خبر در حالی بود که این واقعه دو ماه قبل از آن فاش شده بود و خانواده های این دانش آموزان از ناظم مدرسه شکایت کرده بودند.

آگهی

ناظم دبیرستان معین منطقه ۲ تهران به جرم آزار جنسی دانش آموزان سال اول به ۱۰ سال حبس، ۲ سال انفصال از خدمت و ۸۰ ضربه شلاق محکوم شد.

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران با اعلام این خبر گفت که این حکم هنوز قطعی نشده است.

هفتم خرداد سال جاری خبر آزار جنسی و در برخی خبرها تجاوز ناظم مدرسه معین به دهها دانش آموز منتشر شد. انتشار این خبر در حالی بود که این واقعه دو ماه قبل از آن فاش شده بود و خانواده‌های این دانش‌آموزان از ناظم مدرسه شکایت کرده بودند. خانواده‌ها در زمان رسانه‌ای شدن این ماجرا نگران تاثیرگذاری افراد پرنفوذ نزدیک به متهم پرونده بودند.

بعد از رسانه‌ای شدن این خبر و واکنش آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، فرایند قضایی پرونده سرعت بیشتری گرفت و سرانجام حکم اولیه این ناظم صادر شد.

دادستان تهران پیشتر گفته بود تعدادی از دانش آموزانی که حاضر به معاینه در پزشکی قانونی شدند مورد معاینه قرار گرفتند. وی در آن زمان گفته بود: «به آن معنا تجاوز جنسی که در اخبار اولیه آمده بود به معنای جرایم خاص جنسی دیده نشد، ولی تعرضات جنسی گزارش شد و متهم هم پذیرفته است.»

جعفری دولت‌آبادی روز سه‌شنبه همچنین گفت: «در طومار اولیه که امضا شده شصت نفر و در مرحله دوم پانزده نفر بودند. از ۱۵ نفری که شکایت کردند تعدادی در دادسرا حاضر نشدند، ولی ما مبنا را بر همین ۱۵ نفر گذاشتیم که در پلیس اعلام شکایت کردند، ولی در دادسرا تعداد کمتری حاضر شدند، اما چون شکایت در مرجع انتظامی هم کفایت می‌کند همان ۱۵ ملاک ما بوده است، ولی هشت نفر علاوه بر آن نامه و حضور در مرجع انتظامی، در دادسرا هم حاضر شدند که کتبا شکایت کردند که در گردش کار پرونده قید شده است.»

دولت‌آبادی گفته است که در این پرونده تنها یک متهم وجود دارد که وی اتهامات را پذیرفته است. بر این اساس گمانه‌زنی‌هایی که پیش از این درباره دست داشتن افراد دیگری در دبیرستان معین در شبکه‌های اجتماعی مطرح شده بود از سوی قوه قضاییه رد شده است. این در حالی است که خبرگزاری تنسیم در گزارشی اختصاصی نوشته است که مدیر دبیرستان معین از ارتباط ناظم با دانش آموزان مطلع بوده است.

هنوز واکنشی از سوی خانواده‌های این دانش آموزان در ارتباط با حکم صادر شده از سوی قوه قضاییه منتشر نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اندونزی؛ زنی به جرم زنا با ۱۰۰ ضربه شلاق مجازات شد

رهبر ایران خواستار اجرای «حدود الهی» برای محکومان آزار جنسی دانش‌آموزان شد

قاری قرآن متهم به تجاوز: مرا واسطه هتاکی به رهبر ایران کرده‌اند