Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رهبر ایران خواستار اجرای «حدود الهی» برای محکومان آزار جنسی دانش‌آموزان شد

رهبر ایران خواستار اجرای «حدود الهی» برای محکومان آزار جنسی دانش‌آموزان شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«خبر جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا نمایید.»

آگهی

علی خامنه‌ای، رهبر ایران روز سه‌شنبه با ارسال نامه‌ای به رئیس قوه قضاییه خواستار «اجرای حدود الهی» درباره متهمان تجاوز به دانش‌آموزان دبیرستانی در تهران شد.

آقای خامنه‌ای در این نامه خطاب به صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه نوشت: «خبر جنایت در یکی از مدارس غرب تهران موجب اندوه و تأسف شد. مقتضی است پس از محاکمه سریعاً حدود الهی را در رابطه با محکومین اجرا نمایید.» 

پیش از این ناصر کوهستانی، مدیر آموزش و پرورش منطقه دو تهران خبر اذیت و آزار جنسی گروهی از دانش آموزان یک دبیرستان غیردولتی از سوی یکی از مسئولان این موسسه آموزشی را تائید کرده بود.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران آقای کوهستانی همچنین گفته است انتظار دارد که در صورت اثبات جرم مراجع قضایی با فرد خاطی برخورد کنند. به گفته وی با شکایت والدین و پیگیری مسئولان منطقه پرونده ای در مراجع قضایی تشکیل شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

وی تاکید کرد که هیاتی در آموزش و پرورش نیز برای رسیدگی به این پرونده تشکیل شده است. پیش از این گزارش هایی منتشر شده بود که براساس آن یکی از مسئولان یک دبیرستان پسرانه در غرب تهران تعدادی از دانش آموزان این دبیرستان را به انجام «عمل غیراخلاقی» تحریک کرده است.

خبرگزاری ایلنا گزارش کرده است که شواهد نشان می دهد یکی از مسئولان این دبیرستان با « پخش تصاویر مستجهن» از طریق تلفن همراه دانش آموزان را وادار به «عمل غیراخلاقی» می کرده است.

مدیر آموزش و پرورش منطقه دو تهران اظهار داشت: «در گذشته هیچ گونه شکایت و مراجعه‌ای از سوی دانش آموز یا خانواده به آموزش و پرورش در این خصوص واصل نشده بود. این نیروی آزاد شاغل در مدرسه به عنوان معاون انضباطی جذب شده و عمل غیر اخلاقی وی در همان ابتدای اعلام خبر با حضور بازرسین، رسیدگی و منجر به تشکیل پرونده قضایی شده و از حضور وی در مدرسه جلوگیری گردیده و همچنین حکم مدیر آموزشگاه غیردولتی به حالت تعلیق درآمده است.»

به گفته ناصر کوهستانی تصمیم نهایی برای توقف فعالیت این موسسه آموزشی در شورای نظارت منطقه گرفته خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

از سعید طوسی تا لری نصار؛ اتهام‌های مشابه و حکم‌های متفاوت

**

قاری قرآن متهم به تجاوز: مرا واسطه هتاکی به رهبر ایران کرده‌اند

**

در پائیز سال ۱۳۹۵ رسانه های ایران از تشکیل پرونده برای سعید طوسی، قاری مشهور قرآن به اتهام سوءاستفاده جنسی از نوجوانانی خبر دادند که نزد وی تعلیم می دیدند. برای سعید طوسی در نهایت قرار منع تعقیب صادر شد. این در حالی است که ادعاهایی مبنی بر اعمال نفوذ شماری از مقامات بانفوذ ایران برای جلوگیری از رسیدگی به اتهامات سعید طوسی مطرح شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حکم متهم آزار جنسی دبیرستان معین:۱۰ سال حبس، ۲ سال انفصال از خدمت و شلاق

مجلس پرونده سعید طوسی را بررسی می‌کند

این سه‌شنبه شب یا آن سه‌شنبه شب؟ چهارشنبه‌سوری امسال دقیقاً چه روزی است؟