احتمالات صعود ایران از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

احتمالات صعود ایران از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تنها پیروزی در مقابل پرتغال است صعود ایران از گروه B در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تضمین می کند. پرتغال اما برای صعود به مرحله یک هشتم رقابت‌ها تنها نیاز به یک مساوی دارد. اما احتمالات صعود ایران به مرحله یک هشتم چیست؟

آگهی

تنها پیروزی در مقابل پرتغال است که صعود ایران از گروه B به مرحله حذفی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تضمین می کند. پرتغال اما برای صعود به مرحله یک هشتم رقابت‌ها تنها نیاز به یک مساوی دارد.

ایران در صورت صعود از مرحله گروهی به عنوان تیم اول با تیم دوم گروه A یعنی روسیه بازی خواهد کرد که با باخت ۳ بر صفر مقابل اروگوئه در جایگاه دوم به مرحله یک هشتم جام جهانی صعود کرد.

اسپانیا و مراکش در نیمه اول دیدار خود مساوی کرده‌اند اما در نیمه دوم مراکش با یک گل جلو افتاد. در صورت برد ایران مقابل پرتغال و باخت یا مساوی اسپانیا در برابر مراکش، تیم ایران به عنوان تیم اول گروه به مرحله یک هشتم صعود می‌کند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

رویترز
تیم ملی ایران در بازی برابر پرتغالرویترز

اما چنانچه ایران به عنوان تیم دوم از این گروه صعود کند باید با تیم اول گروه A یعنی اروگوئه به میدان برود.

نیمه اول دیدار ایران و پرتغال با نتیجه ۱ بر صفر به نفع پرتغال پایان یافت. اما اگر ایران در مقابل پرتغال پیروز شود و اسپانیا نیز تیم مراکش را ببرد، در این صورت اسپانیا با ۷ امتیاز به عنوان تیم اول و ایران با ۶ امتیاز به عنوان تیم دوم صعود خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جام جهانی ۲۰۱۸؛ پوشش لحظه به لحظه بازی ایران و پرتغال

نگرانی‌ از داوری بازی ایران و پرتغال؛ انریکه کاسرس کیست؟

کُری خوانی خبرنگاران پرتغالی یورونیوز برای بازی حساس مقابل ایران