Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کُری خوانی خبرنگاران پرتغالی یورونیوز برای بازی حساس مقابل ایران

دیدگاه خبرنگاران پرتغالی یورونیوز در باره مسابقه با ایران
دیدگاه خبرنگاران پرتغالی یورونیوز در باره مسابقه با ایران
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«ایران به برد نیاز دارد و برای این هدف به میدان می رود؛ در این صورت همان کیفیت بازی با اسپانیا را نشان خواهد داد.»

آگهی

پس از نمایش قابل قبول و تحسین برانگیز ملی پوشان ایرانی در دو بازی نخست مقابل مراکش و اسپانیا، حالا انتظارها از تیم ملی بالاتر رفته و فوتبالدوستان ایرانی خواهان پیروزی تیم محبوبشان در دیدار حساس دوشنبه شب مقابل پرتغال هستند.

این بازی در واقع برای هر دو تیم حکم مرگ و زندگی دارد تا آنجا که باخت، تیر خلاصی برای ایران و نتیجه ای مرگ آور برای پرتغال محسوب می شود.

حساسیت بالای مسابقه سبب شده تا دیدگاه های متفاوتی درباره این دیدار مطرح شود. برخی عملکرد نه چندان قابل قبول پرتغال در دیدار برابر مراکش و کیفیت بالای بازی ایران مقابل اسپانیا را بهترین دلیل برای برتری ملی پوشان در دیدار پایانی گروه B می دانند در حالی که عده ای معتقدند پرتغال در بازی پایانی با انگیزه ای قوی تر و عملکردی متفاوت پا به میدان خواهد گذاشت.

با نزدیک شدن به روز برگزاری این مسابقه تصمیم گرفتیم به جمع همکاران پرتغالی زبان در یورونیوز برویم تا در باره این دیدار حساس با آنها گفتگو کنیم.

یورونیوز را از طریق تلگرام دنبال و به دیگران توصیه کنید

همکاران سرویس پرتغالی به پنج سوال ما اینگونه پاسخ دادند:

یورونیوز: درباره کیفیت فنی تیم ایران چه نظری دارید؟ آیا شناخت شما از تیم ملی ایران نسبت به قبل از آغاز تورنمنت تغییر کرده است؟

فرانچسکو: «دیدگاه من درباره تیم ایران تغییری نکرده، همانطور که انتظار داشتم آنها بسیار جنگنده ظاهر شدند. آنها برای کسب نتیجه تلاش زیادی می کنند اما به نظرم مقابل مراکش خوش شانس بودند چرا که بدون زدن گل برنده شدند. بازی مقابل اسپانیا نشان داد که ایران تیم آسانی که برخی تصور می کردند، نیست. آنها نمایش خوبی مقابل اسپانیا داشتند و نشان دادند که می توانند برابر پرتغال نیز بازی خوبی ارائه کنند.»

آنتونیو: «بازیکنان تیم ایران در هر مسابقه تلاش زیادی به خرج می دهند و دیدگاه من درباره این تیم تغییر نکرده است.»

میشل: «ایران همواره خود را به عنوان یک رقیب جدی مطرح کرده و بر اساس آنچه مشاهده کردم آنها از پتانسیل بسیار بالایی برخوردارند. جای تاسف است که آنها در دیدار برابر اسپانیا نتوانستند از موقعیت های خود استفاده کنند و گل بزنند که در اینصورت اسپانیا نابود می شد. همانطور که کارلوس کی روش گفته باید کیفیت تیم را با پتانسیلی که دارد منطبق کرد.»

ژوان: «ایران قوی تر از آن چیزی است که پیش از تورنمنت بقیه تیم ها درباره اش فکر می کردند. نمایش دو بازی قبل حاکی از سازماندهی و دفاع بسیار خوب آنهاست. استراتژی کارلوس کی روش سبب شده تا تیم ایران نتایج خوبی بگیرد. آنها در بازی اول مالکیت توپ را در اختیار نداشتند اما در نهایت به گل رسیدند. در بازی دوم با اسپانیا تقریبا در حال دستیابی به نتیجه دلخواه بودند اما دیه گو کاستا موفق به گلزنی شد و پس از آن گل شاهد استراتژی متفاوتی از سوی تیم ایران بودیم. آنها همانطور که در دفاع بسیار قوی هستند نشان دادند در ضدحملات نیز بسیار موفق عمل می کنند. بنابراین با توجه به برخورداری از تکنیک بالا می توانند برای پرتغال خطرساز باشند.»

حمله خطرناک دقایق پایانی مقابل اسپانیا

یورونیوز: جریان بازی ایران و پرتغال چگونه رقم خواهد خورد؟

فرانچسکو: «دیدار سختی خواهد بود. پرتغال برای صعود به یک تساوی نیاز دارد اما من فکر می کنم اگر پرتغال برای تساوی به میدان برود بازی را واگذار خواهد کرد. ایران به برد نیاز دارد و برای این هدف به میدان می رود؛ در این صورت همان کیفیت بازی با اسپانیا را نشان خواهد داد. در کل بازی سختی برای هر دو تیم خواهد بود اما من مطمئنم که پرتغال در سومین بازی خود بهتر ظاهر می شود.»

آنتونیو: « فکر می کنم جریان بازی به نفع پرتغال رقم خواهد خورد. این چیزی است که قلب من می گوید.»

میشل: «این مسابقه بسیار تاکتیکی خواهد بود. هر دو تیم به دنبال یک اشتباه از سوی رقیب هستند تا به خوبی از آن استفاده کنند. در این صورت فکر می کنم پرتغال از شانس بیشتری برخوردار است زیرا همانطور که می دانید رونالدو به عنوان یک ماتادور از کوچکترین فرصت برای تغییر نتیجه بازی استفاده می کند.»

ژوان: «فکر نمی کنم ایران استراتژی متفاوتی را در بازی با پرتغال در پیش بگیرد. آنها همچنان دفاعی بازی خواهند کرد و با بازی تاخیری خود در نیمه اول سعی می کنند بازیکنان پرتغال را عصبانی کنند. بازیکنان ایران سعی خواهند کرد در نیمه اول گلی دریافت نکنند و با توجه به نیاز مبرم به برد، در نیمه دوم بر تعداد ضدحملات خود خواهند افزود. اما با توجه به حضور مدافعانی نظیر "په په" عبور از خط دفاع پرتغال برای آنها ساده نخواهد بود. بنابراین آنها در ابتدا دفاعی بازی می کنند و در ادامه به تدریج حالت تهاجمی به خود می گیرند.»

یورونیوز: بک جمله برای کُری خوانی؟

فرانچسکو:«ممکن است ما خوب یا بد بازی کنیم اما این اهمیتی ندارد، مهم این است که جام برای ماست و به همین دلیل بازی بعدی یک برد دیگر در مسیر قهرمانی است.»

آگهی

آنتونیو: «کری خوانی بلد نیستم.»

میشل: «می دانم که پرتغال در زبان فارسی معنی میوه می دهد. اما این شما نیستید که ما را می خورید بلکه ما هستیم که شما را آبگیری خواهیم کرد (خنده).»

ژوان: «خیلی اهل کری خواندن نیستم اما تا جایی که می دانم در پرتغال همه منتظر پیروزی هستند و هیچکس انتظار شکست مقابل ایران را ندارد. (با خنده ) ایران ضعیف تر از پرتغال است. در پرتغال اینطور می گویند که تیم قوی، حریف ضعیف را می خورد. پس می شود گفت که پرتغال روز دوشنبه ایران را می خورد (خنده).»

بیشتر بخوانید:

تیم ملی فوتبال ایران در صف آرایی مقابل اسپانیا

یورونیوز: پیش بینی شما از نتیجه بازی چیست؟

آگهی

فرانچسکو: «پرتغال سه بر یک پیروز می شود.»

آنتونیو: «پرتغال دو بر صفر برنده می شود.»

میشل: «تساوی یک بر یک! فکر می کنم بازی مساوی می شود.»

ژوان: «پرتغال دو بر یک بازی را می برد.»

یورونیوز: بازیکنی از ایران را می شناسید؟

آگهی

فرانچسکو: «من بازیکنی از ایران نمی شناسم اما با مشاهده مسابقه مقابل اسپانیا متوجه شدم که ایران تیم قدرتمندی است و مربی فوق العاده ای دارد که می داند چگونه پرتغال را شکست دهد.»

آنتونیو: «بازیکنی از ایران نمی شناسم.»

میشل: « از بازیکنان کسی را نمی شناسم اما به خوبی از کارلوس کی روش و اوسیانو کروز شناخت دارم. کی روش مربی روشمندی است و اوسیانو یکی از بازیکنان فوق العاده تیم پرتغال بوده است.»

ژوان: «علیرضا جهانبخش، بازیکنی که در هلند فصل خوبی را پشت سر گذاشت و عابدزاده (امیر) که دروازه بان بسیار خوبی در لیگ پرتغال است.»

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

آگهی
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مریم ایران‌دوست در گفت‌وگو با یورونیوز: اگر کی‌روش برود مربی بعدی باید از آتش عبور کند

احتمالات صعود ایران از مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

ایران چگونه می‌تواند به مرحله بعد صعود کند؟