Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ایران چگونه می‌تواند به مرحله بعد صعود کند؟

ایران چگونه می‌تواند به مرحله بعد صعود کند؟
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شاگردان کارلوس کیروش در یک بازی نزدیک و پایاپای با نتیجه ۱-۰ مقابل اسپانیا شکست خورد، اما هنوز صعود به مرحله بعد در دست بازیکنان ایران است.

آگهی

با شکست تیم ملی ایران در مقابل اسپانیا شانس صعود از گروه بی برای مردان کیروش کم شده است اما همچنان سرنوشت صعود در دست بازیکنان تیم ایران است.

با این نتیجه حالا اسپانیا و پرتغال هر دو با ۴ امتیاز و تفاضل گل مثبت ۱ در کنار یکدیگر در صدر جدول قرار می‌گیرند و ایران با ۳ امتیاز در رده سوم گروه قرار گرفته است.

اکنون هرچند کار برای صعود ایران سخت شد، اما همچنان سرنوشت صعود دست ملی پوشان ایران است.

مردان کیروش در بازی آخر در دو صورت صعود خواهند کرد.

پیروزی برابر پرتغال

اگر ایران در مقابل پرتغال با هر نتیجه‌ای پیروز شود، به مرحله بعد صعود خواهد کرد. از آن طرف نتیجه‌ای که اسپانیا مقابل مراکش می‌گیرد تعیین‌کننده سرگروه خواهد بود. اگر ایران بتواند پرتغال را شکست دهد، با ۶ امتیاز به عنوان تیم اول یا دوم به مرحله بعد راه خواهد یافت.

تساوی با پرتغال

ایران حتی این شانس را هم دارد که با تساوی مقابل پرتغال به مرحله بعد راه یابد. اما برای این کار اما و اگرهای زیادی لازم است. ایران اگر با پرتغال مساوی کند، از آن‌طرف اسپانیا باید با حداقل اختلاف دو گل مقابل مراکش بازنده باشد تا ملی پوشان ایران، بتوانند با تفاضل گل -۱ در مقابل تفاضل گل -۲ اسپانیا به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنند.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کُری خوانی خبرنگاران پرتغالی یورونیوز برای بازی حساس مقابل ایران

جادوی رونالدو، شیرهای اطلس را به خانه فرستاد

کارت آبی در فوتبال حرفه‌ای؛ جیانی اینفانتینو مخالفت کرد