جادوی رونالدو، شیرهای اطلس را به خانه فرستاد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
جادوی رونالدو، شیرهای اطلس را به خانه فرستاد

سرخ پوشان مراکش با پذیرش دومین شکست ۱-۰ وداعی زودهنگام با جام جهانی ۲۰۱۸ داشتند.

در دومین روز از بازی‌های گروه B مسابقات جام جهانی، تیم ملی فوتبال مراکش در حالی به مصاف پرتغال رفت که با شکست ۱-۰ در مقابل ایران به پیروزی در این دیدار احتیاج مبرمی داشت.

روند بازی اما از همان ابتدای بازی به شکل دیگری رقم خورد. در دقیقه پنج، کرنر ارسالی ژائو موتینیو را کریستیانو رونالدو به یک ضربه سر زیبا وارد دروازه مراکش کرد تا پرتغال خیلی زود از حریف آفریقایی خود پیش بیافتد.

بعد از این گل مراکش به صورت کامل بازی را به دست گرفت و حملات بسیاری هم روی دروازه پرتغال ترتیب داد. اما سرخ پوشان در زدن ضربات نهایی کم دقت بودند و نتوانستند توپ را از خط دروازه پرتغال عبور دهند.

البته داور مسابقه هم با مراکشی‌ها مهربان نبود و در چند صحنه خطاهای بازیکنان پرتغال، می توانست برای آنها پنالتی به ارمغان بیاورد که در هیچ یک از این موارد داور تصمیم نگرفت در سوتش بدمد. این داور کانادیی حتی درخواست‌های بازیکنان مراکش برای ویدیوچک را هم بی پاسخ گذاشت.

بازی در نیمه اول با همان نتیجه ۱-۰ به پایان رسید و دو تیم به رختکن رفتند.

در نیمه دوم بازی همان روند نیمه نخست را طی کرد. مراکش توپ و میدان را در اختیار داشت اما قدرت عبور از خط دفاعی مستحکم پرتغال را نداشت. ضمن اینکه از سوی دیگر آنها تک موقعیت‌هایی را که در ضربات ایستگاهی به دست می‌آوردند با بی دقتی هدر می‌دادند.

به هر ترتیب تا پایان بازی تمام تلاش‌های بازیکنان مراکش برای فتح دروازه یاران رونالدو بی نتیجه ماند تا شیرهای اطلس وداعی زودهنگام با جام داشته باشند. در حالی‌که کمتر کسی فکر می‌کرد قرعه اولین حذف شده به نام مراکش بیفتد، اما خیلی زود باید چمدان‌های خود را برای بازگشت به خانه بندند.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید