Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نمایندگان پارلمان لهستان به طرح کاهش حقوق خودشان رای مثبت دادند

نمایندگان پارلمان لهستان به طرح کاهش حقوق خودشان رای مثبت دادند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در پی درخواست کاچینسکی رهبر حزب محافظه کار و قدرتمند لهستان نمایندگان این حزب در پارلمان در پی رای گیری پذیرفتند از این پس حقوق ماهیانه آنها با بیست درصد کاهش پرداخت شود.

آگهی

نمایندگان پارلمان لهستان در حرکتی منحصربفرد به کاهش حقوق خود رای مثبت داد. با این رای نمایندگان می پذیرند که از این پس ۲۰ درصد کمتر از حقوق معمول خود را دریافت کنند. این کاهش حقوق در پی درخواست یاروسلاو کاچینسکی رهبر حزب راست و محافظه کار در پارلمان به رای گذاشته شد. ۲۴۰ نماینده پارلمان اعضای این حزب هستند.

در جریان رای گیری دو تن از نمایندگان مخالف این طرح از حزب رقیب پیش از ترک جلسه نمایندگان حزب حاکم را ریاکار و دزد خواندند. این دو به رسانه های لهستان گفتند که کاهش بیست درصدی حقوق نمایندگان تنها یک بازی عوامفریبانه از سوی رهبر این حزب برای پیروزی در انتخابات پیش رو است. 

برخی از روزنامه نگاران مستقل موارد تخلف مالی وفساد برخی رهبران و مقامات ارشد حزب محافظه کار راست گرای لهستان را افشاگری کرده اند. البته به دلیل قدرت رسانه ای بالای حزب حاکم بسیاری در این کشور صدای رسانه های آزاد و مستقل را نشیدند.

**بیشتر بخوانید: **

اختلاف لهستان و اتحادیه اروپا؛ ورشو با ایده اروپای دو سرعتی مخالف است

لهستان به همراه مجارستان دو کشور عضو اتحادیه اروپا هستند که بدلیل سرکوب روزنامه نگاران و موارد متعدد تعرض به حقوق بشر و دموکراسی بارها از سوی شورای اروپای مجازات شده اند. اتحادیه اروپا به هر دوکشور برای اجرایی کردن ماده هفت اتحادیه اروپا هشدار داده است. ماده هفت منشور اتحادیه اروپا قدرت سیاست گذاری و تصمیم گیری درباره سیاست های کلان اروپا را از کشورهای متخلف می گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه اتحادیه اروپا دربارۀ جنگل «بیالوویزا» علیه دولت لهستان رای داد

آیا پایان اختلاف لهستان با اتحادیه اروپا بر سر اصلاحات قضایی نزدیک است؟

رهبر حزب حاکم لهستان از مجارها خواست به ویکتور اوربان رای بدهند