Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رهبر حزب حاکم لهستان از مجارها خواست به ویکتور اوربان رای بدهند

رهبر حزب حاکم لهستان از مجارها خواست به ویکتور اوربان رای بدهند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یاروسلاو کاچینسکی در یک سخنرانی کاملا جهت دار از ویکتور اوربان حمایت کرد و گفت ادامه آزادی مجارها کاملا بستگی به انتخاب نخست وزیر فعلی این کشور دارد.

آگهی

یاروسلاو کاچینسکی، رئیس حزب حاکمیت قانون و عدالت لهستان (PiS)، در روز جمعه گفت: «اروپا باید جایگاه کشورهای مقتدر باشد واضافه کرد که مسیر مشترک کشورش با مجارستان تنها به آزادی بیشتر اروپا منجر خواهد شد.» وی که یکی از رهبران مقتدر لهستان با ایده های مهاجرستیزانه و راست گرا است در آستانه انتخابات مجارستان در اسمولنسک، مزار برادرش لخ کاچینسکی که رئیس جمهور پیشین لهستان بود، در یک سخنرانی از مجارها خواست برای آینده ای روشن به ویکتور اوربان، نخست وزیر فعلی این کشور رای بدهند.

یاروسلاو کاچینسکی تنها به این سخنان بسنده نکرد و اعلام کرد که رای به اوربان، رای به ارزش های انسانی و رای به آزادی ملل در اروپا است. وی در سخنانی احساس از مردم مجارستان خواست برای آزادی خود تصمیم بگیرند. ویکتور اوربان هم که در این مراسم شرکت کرده بود از نزدیکی بین دو کشور مجارستان و لهستان گفت.

تحلیلگران می گویند براساس آخرین نظرسنجی ها که در پایان ماه مارس در مجارستان انجام گرفته است، فیدز، حزب راست گرای ویکتور اوربان، نخست وزیر پوپولیست مجارستان شانس اصلی پیروزی در انتخابات پارلمانی در پیش روی این کشور است. حزب فیدز با محبوبیت رهبر آن ویکتور اوربان قدرت را از سال ۲۰۱۰ در مجارستان در دست دارد.

بیشتر بخوانید: بعد از اخبار جعلی، مجارستان با پدیده نادر احزاب جعلی مواجه است

این حزب که از آغاز یک حزب راستگرای معتدل بود در سال های اخیر تبدیل به یکی از افراطی و مهاجرستیزترین احزاب مجارستان شده است. تحلیلگران دلیل اصلی محبوبیت حزب را هم سیاست های مهاجرستیز آن می دانند. این کشور بیش از دو قرن تحت سیطره امپراطوری مسلمان عثمانی قرار داشت و گروه‌های راست افراطی همواره با یادآوری این موضوع ترس از پناهجویان را در جامعه تقویت می کنند.

یک نمونه از سخنان ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان در ماه ژانویه سال جاری میلادی بدرستی این ترس را نشان می دهد. وی در یک سخنرانی در جمع حامیان حزب خود گفت که کشورش حاضر نیست تن به مقررات اروپایی درباره پذیرش پناهجو طبق ظرفیت‌های تعیین شده بدهد. وی حکم دادگاه عالی اروپا در این زمینه را نامشروع خواند و گفت که اروپا می‌خواهد پناهجو بپذیرد و ما نمی خواهیم، باید اروپا به این موضوع توجه کند. آقای اوربان صریحا اعلام کرد: «پناهجویان مسلمان کشورمان را اشغال خواهند کرد و ما حاضر نیستیم حضور آنها را بپذیریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایندگان پارلمان لهستان به طرح کاهش حقوق خودشان رای مثبت دادند

متحد ویکتور اوربان برای یک دوره پنج ساله دیگر رئیس جمهور مجارستان شد

رفتارهای تناقض آمیز ویکتور اوربان در دنیای سیاست