Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

حمله هوایی ارتش افغانستان؛ دست‌کم ۱۵ عضو گروه طالبان در قندوز کشته شدند

حمله هوایی ارتش افغانستان؛ دست‌کم ۱۵ عضو گروه طالبان در قندوز کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز، طلوع نیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«حمله هوایی به یک مدرسه در منطقه دفدانی ولسوالی دشت ارچی صورت گرفت. این حمله در حالی اتفاق افتاد که نیروهای طالبان در حال طرح ریزی برای عملیات بوده‌اند. دست کم ۱۵ نفر از نیروی طالبان کشته و ۱۰ نفر از آن‌ها زخمی شدند».

آگهی

مقامات افغانستان روز دوشنبه ۱۳ فروردین/ ۲ آوریل از عملیات نیروی هوایی این کشور به یک مدرسه در ولایت قندوز و کشته شدن دست کم ۱۵ نفر خبر دادند.

عبدالحمید حمیدی، فرمانده پلیس ولایت قندوز به خبرگزاری رویترز گفت:«حمله هوایی بر یک مدرسه در منطقه دفدانی ولسوالی دشت ارچی انجام شده است. این حمله در حالی اتفاق افتاد که نیروهای طالبان در حال آماده سازی خود برای یک عملیات بوده‌اند. دست کم ۱۵ نفر از نیروی طالبان کشته و ۱۰ نفر از آن‌ها زخمی شدند».

به کانال تلگرام یورونیوزفارسی بپیوندید

فرمانده پلیس ولایت قندوز اضافه کرد در این حمله هوایی، افراد گروه طالبان به همراه هیات رهبری شورای کویته که در این منطقه تجمع کرده بودند مورد هدف قرار گرفتند. عبدالحمید حمیدی گفت ظاهرا غیرنظامیان نیز در این حمله زخمی شده‌اند اما از جزئیات آن بی‌خبر است.

مردم محلی می‌گویند که یک مسجد نیز هدف حمله هوایی قرار گرفته است و تعدادی غیرنظامی کشته و زخمی شده‌اند.

دشت ارچی، دومین ولسوالی در ولایت کندز در شمال افغانستان تحت کنترل نیروهای طالبان است و خبرهای ارسالی از جزئیات حمله هوایی ضد و نقیض است.

نیروهای طالبان در بیانیه‌ای مدعی شده‌اند که در عملیات هوایی ارتش ۱۵۰ نفر غیرنظامی جان خود را از دست داده‌اند.

این در حالی است که کلنل لیزا گارسیا، سخنگوی نیروهای آمریکا در افغانستان در ایمیلی به خبرگزاری رویترز گفت:« نیروهای آمریکایی در افغانستان امروز در ولایت قندوز هیچ‌گونه عملیات هوایی را به انجام نرسانده است. هرگونه ادعایی خلاف آن بی اساس است».

تقویت نیروی هوایی افغانستان یکی از محورهای اصلی طرح چهار ساله اشرف غنی، رئیس جمهوری این کشور برای بالابردن کارایی نیروهای نظامی و امنیتی را تشکیل می دهد. ایالات متحده نیز با در اختیار گذاشتن هواپیماهای نظامی به دنبال تقویت نیروی هوایی افغانستان و شدت بخشیدن به حملات هوایی علیه طالبان است.

بیشتر بخوانید: خلبانان افغان «شاهین‌های سیاه» آمریکایی را به پرواز در‌می‌آورند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نیروهای طالبان بخش‌هایی از شهر فراه در غرب افغانستان را تصرف کردند

سازمان ملل: نیروهای دولت افغانستان به سوی مراسم مذهبی در قندوز آتش گشودند

یک فرماندار در ولایت غزنی و بیش از شش نیروی امنیتی در حمله طالبان کشته شدند