یک فرماندار در ولایت غزنی و بیش از شش نیروی امنیتی در حمله طالبان کشته شدند

شش کشته در حمله طالبان به یک فرمانداری در استان غزنی
شش کشته در حمله طالبان به یک فرمانداری در استان غزنی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

منابع رسمی خبری در افغانستان تعداد کشته شدگان این حمله در میان نیروهای طالبان را دست‌کم ۲۷ نفر عنوان کرده اند.

آگهی

یک فرماندار و دست کم شش پلیس در جریان حمله روز پنجشنبه طالبان به مقر دولت در ولسوالی خواجه‌عمری ولایت غزنی کشته شدند.

خبرگزاری فرانسه نیز در گزارشی اعلام کرد که بر اساس آخرین خبرهای دریافتی بیش از دوازده نفر در جریان این حمله که حدود سه ساعت طول کشیده، جان خود را از دست داده اند.

برخی منابع رسانه ای در افغانستان به نقل از عارف نوی، سخنگوی والی (استاندار) غزنی اعلام کردند که در جریان حمله بامداد روز پنجشنبه نیروهای طالبان به فرمانداری و ساختمان مرکز امنیتی شهرستان خواجه عمری در ولایت غزنی، علی دوست شمس، فرماندار و شش تن از نیروهای امنیتی در این شهرستان کشته شده اند.

سخنگوی والی غزنی بدون اشاره به شمار دقیق کشته شدگان در میان نیروهای طالبان، شایعات منتشر شده در باره تصرف فرمانداری خواجه عمری را رد و تاکید کرد دقایقی پس از شروع حمله نیروهای کمکی وارد عمل شدند و نیروهای طالبان را به عقب راندند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان با انتشار پیامی بر روی پیام رسان واتس آپ ضمن برعهده گرفتن مسئولیت این حمله اعلام کرد بیش از بیست نیروی پلیس افغان در جریان حمله کشته شده و شمار زیادی از نیروهای امنیتی نیز زخمی شده اند.

وی همچنین تعداد تلفات نیروهای طالبان را سه کشته و چهار زخمی اعلام کرد. این درحالیست که بسیاری از منابع رسمی خبری در افغانستان از جمله خبرگزاری خامه پرس تعداد کشته شدگان در میان نیروهای طالبان را تا ۴۵ نفر عنوان کرده اند.

[**به کانال تلگرامی یورونیوز فارسی بپیوندید**]([‎12/‎04/‎2018 12:40] Masoumi, Behnam: https://web.telegram.org/#/im?p=@euronewspe)

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تبعات اخلاقی حمله به شهروندان در قندوز برای دولت افغانستان

حمله هوایی ارتش افغانستان؛ دست‌کم ۱۵ عضو گروه طالبان در قندوز کشته شدند

ویدئویی از کشته شدن فرمانده داعش در افغانستان