Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نیروهای طالبان بخش‌هایی از شهر فراه در غرب افغانستان را تصرف کردند

Jalalabad city, Afghanistan
Jalalabad city, Afghanistan Copyright REUTERS/Parwiz
Copyright REUTERS/Parwiz
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نیروهای طالبان بخش‌هایی از شهر فراه در غرب افغانستان را تصرف کردند

آگهی

نیروهای طالبان توانستند روز سه‌شنبه و پس از یک حملۀ سنگین شبانه، وارد شهر فراه مرکز ولایت فراه در غرب افغانستان شوند.

به گفتۀ ساکنان شهر، حملۀ طالبان در حدود ساعت ۲ بامداد آغاز شد و آنها از چند مسیر به فراه حمله کرده‌اند. به گفتۀ شاهدان، نیروهای طالبان هم اکنون چند ایست بازرسی در اطراف شهر بوجود آورده‌اند؛ آنها کنترل کارت هویت افراد را آغاز کرده و از فرار ساکنان جلوگیری می‌کنند.

با این وجود نبرد نیروهای دولتی با شبه نظامیان طالبان همچنان ادامه دارد. بنا بر اعلام جمیله امینی، از اعضای شورای ولایتی فراه «هم‌اکنون نبرد شدیدی در داخل شهر در جریان است و بمباران مواضع طالبان توسط هواپیماها به‌تازگی آغاز شده است.»

نیروهای دولتی همچنین در تلاش برای دفاع از دو ایستگاه پلیس این منطقه در مقابل هجوم طالبان هستند. این ایستگاهها در حدود ۲ تا ۴ کیلومتری مرکز شهر قرار دارند.

یکی از ساکنان شهر در تماسی تلفنی گفته است که نیروهای طالبان بسرعت در حال پیشروی هستند و اگر دولت بسرعت و بطور جدی واکنش نشان ندهد، تمام این ولایت به کنترل طالبان درخواهد آمد.

با آغاز فصل بهار و از سرگیری حملات طالبان، ناامنی‌ها در افغانستان بطور قابل توجهی افزایش یافته است.
در یک‌ماه گذشته علاوه بر حملات انتحاری در کابل، مناطق بسیاری در ولایات شمالیِ بغلان و بدخشان تهدید شده یا به تصرف طالبان درآمده‌اند. درگیری‌های شدیدی نیز در ولایت فاریاب در شمال غرب و در ولایات غزنی و زابل در جنوب کابل روی داده است.

ولایت فراه در نزدیکی مرز ایران برای ماهها درگیر نبردهای سنگین بود و ساکنان این منطقه پیش از این بارها دربارۀ آسیب پذیر بودن آن در مقابل تهدیدات طالبان هشدار داده بودند.

ولایت فراه با ولایت هلمند، از مراکز اصلی تولید مواد مخدر توسط طالبان همسایه است و از مسیرهای کلیدی قاچاق مواد مخدر به ایران محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دست‌کم۲۲ نیروی نظامی افغانستان در کمین طالبان در ولایت فراه کشته شدند

افغانستان؛ اجرستان ولایت غزنی در آستانه سقوط به دست طالبان

حمله هوایی ارتش افغانستان؛ دست‌کم ۱۵ عضو گروه طالبان در قندوز کشته شدند