Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نهادهای اسلامی آلمان خواستار حمایت بیشتر دولت از مساجد در برابر حملات راست‌های افراطی و کردها شدند

نهادهای اسلامی آلمان خواستار حمایت بیشتر دولت از مساجد در برابر حملات راست‌های افراطی و کردها شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

از زمان آغاز عملیان نظامی ترکیه در عفرین، موارد متعددی از حملات کردها به مساجد ترک‌ها در آلمان گزارش شده است.

آگهی

نمایندگان مسلمانان آلمان خواستار حمایت بیشتر دولت و جامعه در برابر موج فزاینده حملات به مساجد از سوی گروه‌های راست افراطی و کردها شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ایمن مزیک، مدیر شورای مرکزی مسلمانان آلمان روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در برلین از مقام‌های آلمانی طلب کمک کرد. این درخواست در حالی مطرح می‌شود که تنها از ابتدای سال جاری میلادی، ۲۷ مورد حمله و تخریب مساجد آلمان گزارش شده است. این رقم در سال ۲۰۱۷، به صد مورد محدود می‌شد.

این حملات تاکنون هیچ زخمی یا قربانی‌ای برجای نگذاشته است، با این حال مقام‌های قضایی آلمان پرونده‌های متعددی را علیه مهاجمان و با اتهام شروع و تلاش به قتل گشوده اند.

مقام‌های دولت فدرال می‌گویند که متهم اصلی این حملات اعضای گروه‌های راست‌گرای افراطی و همچنین افرادی از جامعه کردهای مقیم این کشور هستند؛ سازمان‌های کرد از زمان آغاز عملیات نظامی موسوم به «شاخه زیتون»، بارها با ترک‌تباران آلمان درگیر شده و به مکان‌های فرهنگی و مذهبی آن‌ها حمله کرده اند. اکثریت جامعه مسلمان آلمان را ترک‌تباران تشکیل می‌دهند. ایمن مزیک می‌گوید که مساجد، سمبل فرهنگی و ساختمان مختص ترک‌‌ها نیست و به تمام مسلمانان آلمان تعلق دارد.

زکریا آلتوگ، یکی از رهبران انجمن دیتیب (Ditib)، یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های مسلمانان ترک‌تبار آلمان بدون نام بردن از پ‌کا‌کا و یگان‌های مدافع خلق کرد (ی‌پ‌گ) می‌گوید: «بعد از حمله نئونازی‌ها با کله خوک و رسم صلیب شکسته بر دیوارهای مساجد، حالا این مکان‌های مقدس با حملات گروه‌های تروریست خارجی مواجه شده اند.» برخی از گروه‌های کرد، مسئولیت حمله به مساجد تحت کنترل این انجمن حامی ترکیه را بر عهده گرفته اند.

مقام‌های امنیتی آلمان پیشاپیش نگرانی خود را نسبت به افزایش تنش‌ها میان این دو جامعه پرشمار مهاجران در آلمان ابراز کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عامل حملۀ مونستر سابقۀ تهدید و آزار و اذیت داشته است

نبرد عفرین؛ انتشار فیلم جسد متلاشی شده یک زن جنگجو خشم کردها را برانگیخت

درگیری ترک‌ها و کردها در فرودگاه هانوفر آلمان