نگرانی های یک مادر در نامه ای به کاندیدای جناح راست افراطی ایتالیا

نگرانی های یک مادر در نامه ای به کاندیدای جناح راست افراطی ایتالیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پسر ۱۲ ساله خانم نوبیل در خیابان در معرض حملات لفظی مردم قرار می‌گیرد که به او می‌گویند:«کاکا سیاه کثیف، برگرد به همان‌جایی که از آنجا آمدی. تو تنها برای دزدیدن و کشتن زنان ما به اینجا آمده ای».

آگهی

گابریلا نوبیل، یک شهروند ایتالیایی که یک دختر و پسر آفریقایی را به فرزند‌ی پذیرفته است نگران احتمال به قدرت رسیدن جناح راست افراطی در انتخابات پیش روی ایتالیا است. او نگرانی‌اش را درانتشار نامه‌ای سرگشاده در فیسبوک خطاب به ماتئو سالوینی، نامزد اصلی جناح راست افراطی ابراز کرده‌است. اما از امروز صبح دسترسی این مادر به فیسبوک محدوده شده است. استفاده کنندگان فیسبوک حساب او را به خاطر پراکندن تنفرنژاد پرستی گزارش داده اند و حساب فیسبوک این مادر مسدود شده است.

خانم نوبیل که بازرگان است و در شهر میلان زندگی می‌کند در این نامه از ترس و و‌حشت دختر هفت ساله‌اش صحبت می‌کند. او می‌نویسد:«دختر من هر شب قبل از خواب از من می‌پرسد که اگر آدم‌‌هایی که از ما بد ‌می‌گویند برنده‌ شوند، آیا من را به آفریقا می‌فرستند؟». دختر هفت ساله گابریلا بعد از این سوال زیر گریه ‌می‌زند. خانم نوبیل از تغییر رفتار مردم در خیابان با پسر ۱۲ ساله‌اش صحبت می‌کند. پسر ۱۲ ساله خانم نوبیل در خیابان در معرض حملات لفظی مردم قرار می‌گیرد که به او می‌گویند:«کاکا سیاه کثیف، برگرد به همان‌جایی که از آنجا آمدی. تو تنها برای دزدیدن و کشتن زنان ما به اینجا آمده ای». خانم نوبیل معتقد که چنین تغییر رفتاری در سطح کشور نشان‌دهنده فرو رفتن آهسته ایتالیا به قهقراست و این زوال نتیجه مستقیم سیاست‌های آدم‌هایی چون ماتئو سالوینی، نامزد اصلی جناح راست افراطی و شعارهایی چون «نخست ایتالیایی‌ها» است.

بیشتر بخوانید: آنچه باید درباره انتخابات پارلمانی ایتالیا دانست

اتحادیه اروپا در انتظار نتایج انتخابات مهم ایتالیاست که قرار است روز یکشنبه ۱۳ اسفند در این کشور برگزار شود. اما اهمیت ویژه این انتخابات در آن است که احزاب تندرو امکان خوبی برای رأی آوردن پیدا کرده اند. در سال‌های اخیر رشد احزاب پوپولیست و گروه‌های ضد مهاجرت در اروپا سبب ایجاد نگرانی هایی برای رهبران اروپا شده بود. از افزایش طرفداران مارین لوپن، رهبر جبهه ملی فرانسه که از گروه‌های راست گرای افراطی است، تا پیروزی حزب آلترناتیو برای آلمان که آن هم یک گروه افراطی است، نگرانی اتحادیه اروپا از انتخابات پیش رو در ایتالیا را توجیه می کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان، عدالت اجتماعی و احزاب راست افراطی

افزایش اعتراض راست های افراطی و اعزام نیروهای پلیس به شهر کمنیتز آلمان

آنچه باید درباره انتخابات پارلمانی ایتالیا دانست