زنان، عدالت اجتماعی و احزاب راست افراطی

زنان، عدالت اجتماعی و احزاب راست افراطی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همواره «مردان سرتراشیده خشمگین» نماد نئونازی‌ها و راست‌های افراطی بوده‌اند، نقش زنان در رشد این گروه‌ها چیست و چطور راست‌های افراطی برای رسیدن به اهداف خود از زنان بهره‌ می‌برند؟

آگهی

اگرچه معمولا «مردان سر تراشیده خشمگین» نماد نئونازی ها، افراطی ترین گروه های راست گرا هستند اما تحقیقات نشان می دهند که زنان اروپایی بیش تر از مردان جذب احزاب راست گرای افراطی می شوند. 

بنیاد فریدریش ابرت در مطالعات خود نشان می‌دهد چگونه زنان جذب این گروه ها می شوند.

این بنیاد مدت ها روی گروه های راست افراطی در آلمان، فرانسه، یونان، لهستان، سوئد و مجارستان تحقیق کرده است. زنان یکی از عوامل اصلی پیروزی و ورود راست گرایان افراطی به بوندستاگ، پارلمان آلمان، در انتخابات سال ۲۰۱۷ آلمان بوده اند.

الیزا گوچه، جامعه شناس بنیاد ابرت که روی این پرونده کار کرده است می گوید یکی از اصلی ترین دلایل جذب زنان به این گروه ها تبلیغ و ترویج نوعی از برقراری عدالت اجتماعی است. راست های افراطی قول می دهند تا برای زنان امکانات مناسب و حقوق بیکاری در صورت بچه دار شدن فراهم کنند.

پیس، حزب راست گرای افراطی لهستان در تبلیغات انتخاباتی قول داد به زنانی که بیشتر از دو فرزند دارند ماهانه دست کم ۱۴۰ یورو به ازای هر فرزند تا سن هجده سالگی پرداخت کند.

بیشتر بخوانید:

حزب راست افراطی آلترناتیو برای آلمان (آ. اف. د) مادران خانواده را قهرمان ملی تصویر می کند و مرتبا برای فرهنگ فرزندداری تبلیغ می‌کند. این گروه‌ها بصورت مداوم از هواداران خود می خواهند برای مقابله با مهاجران بچه دار شوند و کانون خانواده سفیدپوستان را زنده نگاه دارند.

همچنین در تحقیقات بنیاد ابرت می بینیم که برخی از رهبران و سیاست مداران زن گروه های راست افراطی در جذب زنان تاثیر فراوانی داشته اند. هر چند که اغلب نمایندگان پارلمان، وزرا و رهبران احزاب را مردان تشکیل می دهند.

به عنوان مثال حزب آ اف د ۹۲ کرسی در پارلمان آلمان دارد که از این میان تنها ۱۰ نفر زن هستند؛ با این حال حزب آ اف د با تبلیغات فراوان نقش این زنان را بسیار پررنگ نشان می دهد.

مارین لوپن به عنوان رهبر اتحاد ملی فرانسه و یا آلیس ویدل، یکی از رهبران حزب آ اف د آلمان نقش پررنگی در جلب زنان دارند. این رهبران زن تلاش می‌کنند تا نشان دهند که احزاب راست افراطی برخلاف تصورات، بسیار مدرن و پیشرفته هستند و زنان در تصمیم گیری‌ها نقش دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اقدامات دولت آلمان علیه انتشار «مطالب نفرت انگیز» نئونازی‌ها در شبکه‌های اجتماعی

درگیری هواداران راست افراطی با معترضان چپگرا در آلمان

نگرانی های یک مادر در نامه ای به کاندیدای جناح راست افراطی ایتالیا