عناوین اول مطبوعات اروپا؛ عدم اختلالات روانی ترامپ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 عناوین اول مطبوعات اروپا؛ عدم اختلالات روانی ترامپ

آزار و اذیت جنسی؛ شکایت دختر یک وزیر از همتای پدرش

یکی از مهم‌ترین عناوین روز تارنمای لوموند روی آزار و اذیت جنسی است. الکساندرا بسون، دختر یکی از وزرای سابق نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری پیشین فرانسه ادعا کرده است که در سال ۲۰۱۰ از سوی پی یر ژوکس، یک وزیر دیگر دوران سارکوزی در سالن اپرای باستی مورد آزار و اذیت جنسی قرارگرفته است. روزنامه لوموند می‌گوید حال آقای وزیر علیه الکساندرا بسون بدلیل نشر اکاذیب شکایت به دادگاه برده است.

بیشتر بخوانید:

جوایز گلدن گلوب ۲۰۱۸؛ شکستن سکوت در برابر آزار جنسی

یک استقلال طلب گمنام در راس پارلمان کاتالونیا

مهم‌ترین تیتر تارنمای ال پائیس، روزنامه چاپ مادرید، بی‌تردید انتخاب یک استقلال طلب و جدایی خواه در راس پارلمان منطقه کاتالونیا است. روژه تورن رئیس یکی از احزاب استقلال طلب کاتالونیا، با نام جمهوری، با رای اکثریت اعضای پارلمان این منطقه ریاست پارلمان را از آن خود کرد. انتخاب آقای تورن در حالیست که برخی از رهبران اصلی استقلال طلبان یا در زندان هستند و یا در تبعید. کارلس پوچدمون نامی‌ترین رهبر این منطقه چند ماه است که در شهر بروکسل، پایتخت بلژیک مستقر شده است.

بیشتر بخوانید: 

کاتالونیا؛ پیروزی قاطع استقلال‌طلبان در انتخابات منطقه‌ای

بازداشت مامور پیشین سیا به اتهام افشاگری در فرودگاه جان اف کندی

روزنامه گاردین: مامور پیشین اطلاعاتی ایالات متحده به اتهام افشاگری شبکه‌های اطلاعاتی این کشور در چین پس از ۶ سال تحت نظر بودن بازداشت شد. جری چون شینگ لی، دوشنبه گذشته پس از پرواز بین هنگ کنگ و نیویورک در فرودگاه جان اف کندی بازداشت شد. وی متهم است بطور محسوس همکاران سابق خود و ماموران اطلاعاتی ایالات متحده در چین را در معرض خطر قرار داده است.

اشپیگل: ترامپ اختلالات روانی ندارد

مانند اغلب رسانه های اروپایی «عدم اختلالات روانی دونالد ترامپ» تیتر یک تارنمای اشپیگل چاپ آلمان هم بود. پزشک کاخ سفید می‌گوید رئیس جمهوری آمریکا برخلاف ادعاهای متفاوت هیچ عارضه‌ای روانی ندارد. رونی جکسون، پزشک دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه وضعت سلامتی وی را عالی توصیف کرد و گفت کمترین علامتی از اختلالات‌ شناختی در رئیس جمهوری دیده نمی‌شود. رونی جکسون اما در عین حال گفت که آقای ترامپ مانند اکثر آمریکایی‌ها اضافه وزن دارد و به اندازه کافی ورزش نمی‌کند.

بیشتر بخوانید: 

تست سلامت روان دونالد ترامپ: در میان حیوانات زیر، شیر را پیدا کن

روزنامه ایزوتسیا چاپ مسکو: حضور ورزشکاران کره شمالی در المپیک زمستانی پیونگ چانگ

ایزوتسیا یکی از پرتیراژ‌ترین روزنامه‌های چاپ مسکو خبر اول خود را به حضور هیات ۵۵۰ نفر ورزشکاران کره شمالی در بازیهای المپیک پیونگ چانگ کره جنوبی اختصاص داده است. به گفته این روزنامه نزدیک به ۱۴۰ رقصنده کره شمالی به همراه ۲۳۰ همراه و حامی تیم ملی کره شمالی به بازیهای المپیک زمستانی می‌روند.

 روزنامه جمهوریت: ترکیه کشوری کاملا «غیرآزاد»

روزنامه جمهوریت چاپ ترکیه یکی از معدود روزنامه‌های مخالف دولت ترکیه است و امروز یکی از عناوین مهم خود را به حضور ترکیه در میان معدود کشورهای غیرآزاد جهان اختصاص داد. این روزنامه با استناد به گزارش «خانه آزادی» نوشته است که ترکیه که پیش‌تر از نگاه این سازمان آزادیهای محدودی داشت در سال جدید میلادی تبدیل به کشوری شده است که دیگر از آزادی در آن خبری نیست.

بیشتر بخوانید: 

از تمدید وضعیت اضطراری در ترکیه تا کنایه آنکارا به واشنگتن

پوبلیکو: صد‌ها کیلو کوکایین جاسازی شده این بار در آناناس

روزنامه پوبلیکو چاپ لیسبون یکی از عناوین مهم را به کشف و ضبط ۷۴۵ کیلوگرم کوکایین جاسازی شده در آناناس اختصاص داده است. این روزنامه نوشته است که کوکایین‌های جاسازی شده در دو شهر لیسبون و مادرید ضبط شده‌اند. مبدا کوکایین‌ها آمریکای جنوبی بوده است اما نیروهای پلیس هنوز شهر و یا کشور اصلی مبدا این مقدار کوکایین را اعلام نکرده‌اند. پرو و کلمبیا دو تولید کننده بزرگ ماده مخدر کوکایین در جهان هستند. 

بیشتر بخوانید: 

کشف و ضبط حجم بالایی از کوکایین در اسپانیا