پزشک کاخ سفید: ترامپ مشکل روانی ندارد

پزشک کاخ سفید: ترامپ مشکل روانی ندارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«ترامپ از من خواست آزمایش اختلالات شناختی از او بگیرم تا منتقدانی که از اختلالات روانی او حرف می زنند را ساکت کند.»

آگهی

رونی جکسون، پزشک دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه وضعت سلامتی وی را عالی توصیف کرد و گفت کمترین علامتی از اختلالات شناختی در رئیس جمهوری دیده نمی شود.

رونی جکسون اما در عین حال گفت که آقای ترامپ مانند اکثر آمریکایی‌ها اضافه وزن دارد و به اندازه کافی ورزش نمی کند.

پزشک کاخ سفید که پزشک باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا نیز بوده گفته است که از نظر او گرفتن آزمایش اختلالات شناختی از دونالد ترامپ لازم نبوده است اما خود وی از او خواسته که این آزمایش انجام شود تا منتقدانی که از اختلالات روانی او حرف می زنند را ساکت کند.

به گفته پزشک کاخ سفید، دونالد ترامپ ۷۱ ساله، ۱۰۸ کیلوگرم وزن و یک متر و ۹۰ سانتیمتر قد دارد و بر اساس شاخص توده بدنی (BMI) اضافه وزن دارد، به این معنای که وزن او بالاتر از آن چیزی است که وزن عادی از نظر پزشکی محسوب می شود.

با این حال پزشک دونالد ترامپ گفته است که او در داشتن اضافه وزن تنها نیست و بر اساس پیمایش سلامت ملی بیشتر از یک بزرگسال از سه بزرگسال در آمریکا اضافه وزن دارند.

رونی جکسون افزود که با آقای ترامپ کار می کند تا رئیس جمهوری ورزش روزانه قاعده مندی داشته باشد و برنامه غذایی خاصی را دنبال کند تا بتواند اضافه وزنش را کنترل و کمتر کند.

وی افزوده است که رئیس جمهوری علاقمند است که کمی وزن کم کند و مهمترین هدف ما در سال‌های آینده این است که ترامپ از وزنش بکاهد.

آزمایش های پزشکی نشان می دهد که ترامپ کلسترلش بالاست با این حال رونی جکسون درباره آسیب‌های احتمال قلبی گفته است که آزمایش ها نشان می دهد که قلب او بخوبی کار می کند. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عناوین اول مطبوعات اروپا؛ عدم اختلالات روانی ترامپ

ترامپ: نابغه ای هستم که ثبات روانی دارد

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ آنچه باید پیش از شروع محاکمه کیفری ترامپ بدانیم