Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آلمان جنسیت سوم را به رسمیت می‌شناسد

آلمان جنسیت سوم را به رسمیت می‌شناسد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دادگاه قانون اساسی آلمان اعلام کرد که در ماه های آینده جنسیت سوم به گواهی تولد نوزادان اضافه خواهد شد. دادگاه قانون اساسی کارلسروهه به دولت این کشور مهلت داد تا آغاز سال ۲۰۱۸ گزینه هایی به غیر از جنس زن و مرد را بطور مشخص طبقه بندی و به مدارک شناسایی و گواهی تولد اضافه کند.

آلمان اولین کشور اروپایی است که گزینه بیناجنسی یا جنسیت نامشخص را به مدارک شناسایی و تولد نوزادان اضافه می کند. پیش از این آمریکا، استرالیا، نیوزیلند، هند و نپال جنسیت سوم را در مدارک شناسایی و تولد لحاظ کرده اند.

هرچند در آلمان از سال ۲۰۱۳ امکان خالی گذاشتن گزینه جنسیت در هنگام تولد، در صورت تردید درباره جنسیت کودک، وجود دارد اما دادگاه قانون اساسی آلمان می گوید که انتخاب اجباری بین دو جنسیت تبعیض علیه افرادی است که هنگام تولد نه زن هستند و نه مرد.

بیناجنس به افرادی که گفته می شود که با ویژگیهای بیولوژیکی و یا اندام تناسلی هر دو جنس متولد می شوند. در این افراد برخی اندام ها و ویژگی های یک جنس غلبه دارد اما ممکن است بقیه اندام ها و ویژگی های جسمی متعلق به جنس دیگر را نیز داشته باشد.

پیروزی بزرگی برای افراد #میان‌جنسی / #بیناجنسی / #اینترسکس در آلمان و برای همه در همه جا Great news coming from Germany on #intersex rights! Let’s celebrate that “+” https://t.co/d3qp0rsSUD

— دوجنسگرا (@dojensgara) November 8, 2017

تقریبا یک نفر از هر دو هزار نفر در جهان با اختلال دستگاه تناسلی یا اختلال کروموزومی بدنیا می آیند که شامل هر دو جنس مرد و زن هستند. این افراد ممکن است که تا سن بلوغ متوجه بیناجنسی بودن خود نشوند.

بیناجنس در زبان فارسی با نام هرمافرودیت (دوجنسی) نیز شناخته می شد اما بدلیل اعتراضات بسیار جامعه بیناجنسی به این اصطلاح استفاده از آن منسوخ شد.

آقا، خانم، دوست گرامی، عزیزم، جانم…
چیزی به نام هرمافرودیت (دوجنسه) تو ادمیزاد وجود نداره، باور کن نداره.
اون intersex (بیناجنسی) هست

— A butterfly Mind (@Butterflygest) September 14, 2017

حرف I در جامعه رنگین کمانی (LGBTIQ) نشانه بیناجنسی است و هشتم نوامبر بعنوان روز جهانی همبستگی با بیناجنسی‌ها نام گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

امکان انتخاب گزینه «جنس سوم» در برگه‌های هویتی آلمان

اهتزاز پرچم رنگین‌کمان در برلین در روز مبارزه با همجنس‌گراهراسی، دوجنس‌گراهراسی و ترنس‌هراسی

مسابقات کشتی با انگشت در باواریا همراه با آبجو و سوسیس آلمانی