Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مایک پنس در واکنش به اقدام اعتراضی ورزشکاران، استادیوم را ترک کرد

مایک پنس در واکنش به اقدام اعتراضی ورزشکاران، استادیوم را ترک کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در واکنش به اقدام اعتراضی شماری از فوتبالیست‌های تیم‌ 49ers سان فرانسیسکو جایگان تماشاگران در ورزشگاه ایندیاناپولیس را ترک کرد.

شامگاه یک‌شنبه شماری از بازیکنان تیم سان فرانسیسکو پیش از آغاز دیدار با کولتز ایندیانا پولیس به سنت هفته‌های گذشته در زمان پخش سرود ملی آمریکا در اعتراض به رویکردهای مبتنی بر تبعیض نژادی در این کشور، به جای دست به سینه ایستادن، زانو زده و به زمین خیره شدند. آقای پنس پس از ترک ورزشگاه با صدور بیانیه‌ای این حرکت اعتراضی را توهین به سربازان و پرچم آمریکا توصیف کرد.

I stand with POTUS</a> Trump, I stand with our soldiers, and I will always stand for our Flag and our National Anthem. <a href="https://t.co/B0zP5M41MQ">pic.twitter.com/B0zP5M41MQ</a></p>— Vice President Pence (VP) 8 octobre 2017

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا که پیش از این از رفتار «غیرمعمول» بازیکنان لیگ فوتبال آمریکا به شدت انتقاد کرده بود، پس از ترک ورزشگاه از سوی معاون اول خود، این اقدام آقای پنس و همسرش را ستود. آقای ترامپ در حساب توییتر خود نوشت: «من از مایک پنس خواسته بودم اگر هر بازیکنی [با] زانو زدن به کشورمان بی احترامی کند، ورزشگاه را ترک کند. من به او و بانوی دوم [آمریکا] افتخار می‌کنم.»

I asked VP</a> Pence to leave stadium if any players kneeled, disrespecting our country. I am proud of him and <a href="https://twitter.com/SecondLady?ref_src=twsrc%5Etfw">SecondLady Karen.

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 8 octobre 2017

جدال میان دونالد ترامپ و شماری از ورزشکاران حرفه‌ای آمریکا پس از تظاهرات و درگیری‌های شارلوتزویل آغاز شد. اقدام دونالد ترامپ در محکوم کردن همزمان طرفداران برتری نژاد سفید و مخالفان آن‌ها، انتقادهای بسیاری را در جامعه آمریکا برانگیخت. علاوه بر ورزشکاران فوتبال آمریکایی، شماری از بازیکنان لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا () هم به خاطر رویکرد آقای ترامپ، از وی به شدت انتقاد کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله مجدد ترامپ به ستاره های ورزش آمریکا

سرود ملی آلمان دیگر مردانه نخواهد بود

سکوت کامالا هریس درباره نامزدی‌ در انتخابات ریاست‌ جمهوری آمریکا؛ نانسی پلوسی اعلام حمایت کرد