بغدادی خطاب به هواداران داعش: به رسانه‌های کافران حمله کنید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بغدادی خطاب به هواداران داعش: به رسانه‌های کافران حمله کنید

ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش در فایل صوتی جدیدی که توسط این گروه در سایت های اینترنتی منتشر شد، هواداران خود را به حمله به مراکز رسانه‌ای «کافران» دعوت کرد.

رهبر داعش در این پیام گفت: «شما سربازان اسلام و مدافعان خلافت، مراکز رسانه های کافران و ستادهای جنگ ایدئولوژیک آنان را هدف قرار داده و حملات خود را افزایش دهید.»

رهبر تشکیلات داعش موسوم به دولت اسلامی در این فایل ۴۶ دقیقه ای به موضوعات مختلف جهان مانند تهدیدات هسته ای کره شمالی در برابر ایالات متحده و ژاپن اشاره کرده و می گوید که آمریکا دچار ضعف شده است.

اشاره به موضوع مشاجره کره شمالی و آمریکا نشان می دهد که این فایل صوتی در ماه های اخیر ضبط شده است در حالی که پیش از این روسیه ادعا کرده بود که رهبر داعش در حملات هوایی ماه ژوئن به شهر رقه، مرکز خودخوانده خلافت این گروه کشته شده است.


رهبر داعش در این پیام صوتی از پیروان خود خواسته تا به «عملیات های جهادی مبارک» خود ادامه دهند. ابوبکر البغدادی از جنگجویان داعش در سراسر جهان خواسته تا عقب ننشینند و وعده جهادی خود را عملی کنند. وی افزوده است: «زمانی که برادرانتان زیر بمباران کشته می شوند به صلیبیون و مرتدین اجازه ندهید از زندگی در کشورهای خود لذت ببرند.»

آخرین پیام صوتی ابوبکر بغدادی در ماه نوامبر سال گذشته، دو هفته پیش از آغاز عملیات ازادسازی موصل منتشر شده بود. این شهر که اهمیت استراتژیک فراوانی برای نیروهای داعش داشت توسط نیروهای عراقی و با پشتیبانی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا از این گروه بازپس گرفته شد.

بغدادی در پیام منتشر شده اخیر خود سوگند خورده که علیرغم شکست سخت نیروهای داعش در موصل به مبارزه ادامه دهند.