ابوبکر بغدادی داعش را به ادامه «جهاد» فراخواند

Access to the comments نظرها
نگارش از مسعود سالاری
ابوبکر بغدادی داعش را به ادامه «جهاد» فراخواند

ابوبکر بغدادی در یک فایل صوتی به مناسبت عید قربان طرفداران خود را به ادامه «جهاد» فرا خواند.

رهبر گروه دولت اسلامی یا داعش روز چهارشنبه ۳۱ مرداد در یک فایل صوتی ۵۴ دقیقه‌ای که در کانال‌های تلگرام نزدیک به این گروه منتشر شد، ضمن تبریک گفتن عید قربان به مسلمانان و تشبیه وضعیت امروز به «دوران جاهلیت» (پیش از ظهور اسلام) از دولت‌های کشورهای اسلامی به شدت انتقاد کرد.

این نخستین پیام صوتی منتسب به بغدادی از حدود یک سال پیش به این طرف است. آخرین پیام صوتی منسوب به او در تاریخ ۶ مهر ۱۳۹۶ منتشر شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

ابوبکر بغدادی همچنین با ستایش از نیروهای داعش برای حملاتی که اخیرا در کانادا و اروپا و نیز در مناطق فحیص و سلط در نزدیکی امان، پایتخت اردن انجام دادند گفت که ارزش هر کدام از این حملات برابر «هزار عملیات» است.

بغدادی در این فایل ضمن یادآوری قدرت گرفتن شبه‌نظامیان شیعه در عراق گفت: «پیروزی اصلی با سلاح‌های پیشرفته حاصل نمی‌شود، بلکه پیروزی در ایمان و اعتقاد راسخ ماست.»

رهبر داعش در حالی این سخنان را بیان کرد که نیروهای شبه‌نظامی تحت امر او از ماه‌ها پیش در جبهه‌های سوریه و عراق شکست‌های سنگینی خورده و مجبور به عقب‌نشینی شده‌اند.

ابوبکر بغدادی ضمن «کافر» خواندن حکام سعودی از مردم شبه جزیره عربستان دعوت کرد تا «بیدار» شوند زیرا به گفته او دولت عربستان به «صلیبیون» (غربی‌ها) کمک کرده و ۱۰۰ میلیون دلار به کردهای «لامذهب» داده است.

وی از مسلمانان اهل سنت عراق نیز خواست تا به نیروهای داعش کمک کنند.

بیشتر بخوانید: