دموکرات‌ها با ترامپ برای لغو قانون داکا توافق کردند

دموکرات‌ها با ترامپ برای  لغو قانون داکا توافق کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده و رهبران دموکرات کنگره آمریکا توافق کردند تا قانون «داکا» را غیرقانونی اعلام کنند.

آگهی

با وجود این توافق،‌ حزب دموکرات با برنامه دولت ترامپ برای احداث دیوار در مرز میان مکزیک و آمریکا کماکان مخالف است.

پول رایان، سخنگوی جمهوری‌خواهان و کوین مک‌کارتی، از رهبران این حزب در حضور دونالد ترامپ با رهبران حزب دموکرات کنگره آمریکا، نانسی پولسی و ویپ استنی هویر روز چهارشنبه ۲۲ شهریور (۱۳ سپتامبر)، در یک ضیافت شام در کاخ سفید دیدار کردند. نانسی پولسی و چاک شومر این جلسه‌ را «سازنده» خواندند.

داکا قانونی بود که در سال ۲۰۱۲ توسط باراک اوباما، رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا به تصویب رسید و به موجب آن کسانی که در زمان مهاجرت غیرقانونی به آمریکا زیر سن قانونی قرار داشتند، می‌توانند در این کشور به طور قانونی تحصیل و کار کنند.


این اولین برخورد آقای تراپ با مهاجران غیرقانونی نیست. وی در کمپین انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ نیز بارها اعلام کرد که در مرز مکزیک و آمریکا دیوار می‌کشد تا مانع از ورود مهاجران غیرقانونی از مرز مکزیک به خاک آمریکا شود. این مسئله نیز در جلسه روز چهارشنبه کاخ سفید مطرح شد.

دموکرات‌های آمریکا از سال‌ گذشته درصد بودند تا هر قانونی را که به موجب آن بودجه دیوارکشی میان آمریکا و مکزیک فراهم شود، متوقف کنند.

سارا ساندر، سخنگوی کاخ سفید گفت: «مقامات کاخ سفید پیشنهاداتی را در مورد طرح داکا بیان کردند، با اینحال مذاکره در مورد بودجه برای ساخت دیوار مرزی به نتیجه نرسید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهردار شیکاگو: طرح «داکا» در شهر ما متوقف نخواهد شد

اوباما بابت توقف اجرای طرح «داکا» از ترامپ انتقاد کرد

نخستین یورش اداره مهاجرت به مهاجران غیرقانونی آمریکا