Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دموکرات‌ها با ترامپ برای لغو قانون داکا توافق کردند

دموکرات‌ها با ترامپ برای  لغو قانون داکا توافق کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده و رهبران دموکرات کنگره آمریکا توافق کردند تا قانون «داکا» را غیرقانونی اعلام کنند.

با وجود این توافق،‌ حزب دموکرات با برنامه دولت ترامپ برای احداث دیوار در مرز میان مکزیک و آمریکا کماکان مخالف است.

پول رایان، سخنگوی جمهوری‌خواهان و کوین مک‌کارتی، از رهبران این حزب در حضور دونالد ترامپ با رهبران حزب دموکرات کنگره آمریکا، نانسی پولسی و ویپ استنی هویر روز چهارشنبه ۲۲ شهریور (۱۳ سپتامبر)، در یک ضیافت شام در کاخ سفید دیدار کردند. نانسی پولسی و چاک شومر این جلسه‌ را «سازنده» خواندند.

داکا قانونی بود که در سال ۲۰۱۲ توسط باراک اوباما، رییس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا به تصویب رسید و به موجب آن کسانی که در زمان مهاجرت غیرقانونی به آمریکا زیر سن قانونی قرار داشتند، می‌توانند در این کشور به طور قانونی تحصیل و کار کنند.

This whole #DACA thing reminds me of Trump on Romney. “If Trump makes Romney SOS it’s over!” Is Romney SOS? No he is not.

— Bill Mitchell (@mitchellvii) September 14, 2017

این اولین برخورد آقای تراپ با مهاجران غیرقانونی نیست. وی در کمپین انتخاباتی خود در سال ۲۰۱۶ نیز بارها اعلام کرد که در مرز مکزیک و آمریکا دیوار می‌کشد تا مانع از ورود مهاجران غیرقانونی از مرز مکزیک به خاک آمریکا شود. این مسئله نیز در جلسه روز چهارشنبه کاخ سفید مطرح شد.

دموکرات‌های آمریکا از سال‌ گذشته درصد بودند تا هر قانونی را که به موجب آن بودجه دیوارکشی میان آمریکا و مکزیک فراهم شود، متوقف کنند.

سارا ساندر، سخنگوی کاخ سفید گفت: «مقامات کاخ سفید پیشنهاداتی را در مورد طرح داکا بیان کردند، با اینحال مذاکره در مورد بودجه برای ساخت دیوار مرزی به نتیجه نرسید.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شهردار شیکاگو: طرح «داکا» در شهر ما متوقف نخواهد شد

اوباما بابت توقف اجرای طرح «داکا» از ترامپ انتقاد کرد

نخستین یورش اداره مهاجرت به مهاجران غیرقانونی آمریکا