Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نخستین یورش اداره مهاجرت به مهاجران غیرقانونی آمریکا

نخستین یورش اداره مهاجرت به مهاجران غیرقانونی آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نخستین مورد بازداشت یک مکزیکی پس از ریاست جمهوری دونالد ترامپ، در آمریکا موجب اعتراض گسترده شد.

آگهی

نخستین مورد بازداشت یک مکزیکی پس از ریاست جمهوری دونالد ترامپ، در آمریکا موجب اعتراض گسترده شد. ماموران اداره مهاجرت و گمرک آمریکا روز جمعه یک جوان ۲۳ ساله مکزیکی را در واشنگتن دستگیر کردند. دانیل رامیرز متاهل است و با داشتن جواز کار سابقه کیفری ندارد. یک سازماندهنده تظاهرات می گوید: «ما برای همبستگی و برای مطالبه آزادی فوری او اینجا آمده ایم. او برای جامعه ما فرد با ارزشی است. در سراسر کشور شاهد حمله به مهاجران هستیم و نمی خواهیم ساکت بمانیم.»

سال ۲۰۱۲ کودکان و نوجوانان زیر ۱۸ سال که به طور غیرقانونی وارد آمریکا شده بودند با استناد به برنامه ای مصوب باراک اوباما، رییس جمهوری پیشین آمریکا از منع تعقیب برخوردار شدند. تعداد این افراد موسوم به «آرزومندان» ۷۵۰ هزار نفر تخمین زده می شود. براساس این برنامه به نام (DACA) شرایط لازم برای تقاضای منع تعقیب عبارت از سکونت در آمریکا از سال ۲۰۰۷، ثبت نام در مدرسه و نداشتن سوپیشینه است. قانون «منع تعقیب مهاجران غیرقانونی زیر ۱۸ سال» به واجدین شرایط امکان دریافت جواز کار، گواهینامه رانندگی و درخواست کمک هزینه تحصیلی می دهد، اعتبار آن دوسال و پس از آن قابل تمدید است. این قانون گام بزرگی برای رهایی جوانان از سردرگمی و ناامیدی اجتماعی بود. آقای اوباما سال ۲۰۱۲ در معرفی این برنامه گفت: «بگذارید مسئله را روشن کنم. این عفو نیست بلکه تعلیق موقتی است که به ما اجازه می دهد نیروهایمان را در مسیر بهتری سازماندهی کنیم و امیدواریم موجب امید و آرامش جوانهای وطندوست و با استعدادمان بشود.»

حال با ریاست جمهوری آقای ترامپ، نگرانی و سردرگمی بازگشته است. در حالیکه دونالد ترامپ موضع روشنی در این زمینه اتخاذ نکرده است با اینحال استیو بنن، یکی از نزدیکان با نفوذ و مشاور ارشد او از مدافعان لغو این برنامه است. بعلاوه در میان یاران آقای رییس جمهور، جف سشنز، که موضع ضد مهاجر و راستگرایانه او شناخته شده است در جلسه تایید نامزدی به مقام دادستانی کل آمریکا گفت لغو این برنامه بدون شک در هماهنگی با قانون اساسی آمریکا است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعتراض به جنگ غزه مراسم فارغ‌التحصیلی در دانشگاه میشیگان را تحت الشعاع قرار داد

یورش سحرگاهی پلیس آمریکا به دانشگاه کالیفرنیا؛ جو بایدن: آزادی بیان و حکومت قانون باید رعایت شود

خاطره جنگ ویتنام زنده شد؛ معترضان به جنگ غزه ساختمان هامیلتون دانشگاه کلمبیا را تصرف کردند