Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یونکر: ترکیه می خواهد روند الحاق به اروپا را متوقف کند

یونکر: ترکیه می خواهد روند الحاق به اروپا را متوقف کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا، بار دیگر تکرار کرد که ترکیه با عدم رعایت حقوق بشر بطور کامل از اروپا و اروپایی شدن دور می‌شود.

یونکر گفت روابط مستحکم و خوبی با رجب طیب اردوغان داشته و دارد ولی احساس می کند که سیاستهای ترکیه تحت کنترل او کاملا به متوقف شدن روند الحاق ترکیه به اروپا می انجامد. رییس کمیسیون اروپا می گوید که ترکیه می خواهد به هرقیمتی مذاکرات را متوقف کند و سپس اتحادیه اروپا را مسئول آن بداند.

سخنان رئیس کمیسیون اروپا به عنوان قدرتمندترین کسی که در راس نهاد اصلی مذاکرات الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا قرار دارد نشان داد که تنشها میان ترکیه و اتحادیه به اوج خود رسیده است.

مذاکرات الحاق ترکیه به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۵ آغاز شد و به نظر می رسد پس از دوازده سال به بن بست واقعی رسیده است. از ابتدا یکی از مهمترین خواسته‌های اروپا از ترکیه برای الحاق رعایت حقوق کردها در این کشور بود. حالا یک سال پس از کودتای نافرجام و بازداشت بیش از ۵۰ هزار نفر از مخالفان و اخراج ۱۰۰ هزار کارمند، دولت ترکیه نشان داده است که به هیچ قیمتی حاضر نیست به خواسته‌های اروپا مبنی بر رعایت حقوق بشر احترام بگذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فن در لاین در آستانه انتخابات: در ریاست کمیسیون اروپا ابقا شوم کمیسر جدید دفاعی تعیین می‌کنم

دونالد توسک در یک قدمی تشکیل دولت جدید: هدفم بازسازی جایگاه لهستان در اتحادیه اروپا است

جشنواره فیلم آنتالیا در ترکیه در پی جنجال بر سر «سانسور» یک اثر مستند لغو شد