Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نماینده آمریکا در شورای امنیت: نباید ایران با توافق هسته‌ای جهان را به گروگان بگیرد

نماینده آمریکا در شورای امنیت: نباید ایران با توافق هسته‌ای جهان را به گروگان بگیرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد روز سه‌شنبه ۲۴ مرداد (۱۵ اوت) در جلسه شورای امنیت گفت که ایران باید «بخاطر پرتاب موشک‌ها، حمایت از تروریسم، عدم رعایت حقوق بشر و عدم رعایت قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد» مسئول شناخته شود. وی همچنین افزود که «نباید به ایران اجازه داد تا توافق هسته‌ای را وسیله‌ای برای گروگانگیری جهان سازد.»

خانم هیلی که ظاهراً به اظهارات اخیر رئیس جمهوری ایران پاسخ می داد همچنین گفت که تحریم‌های جدید واشنگتن علیه تهران مرتبط با توافق هسته‌ای نبوده است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در سخنرانی آغازین معرفی وزرای کابینه خود در مجلس شورای سلامی، با واضح خواندن تعهد ایران به توافق برجام، تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا را منافی روح برجام خواند.

نیکی هیلی هفته آینده به مقر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی (IAEA) در شهر وین، پاییخت اتریش سفر می‌کند تا با ناظران این سازمان در خصوص فعالیت های هسته‌ای و نیز چگونگی و بررسی تعهدات ایران در قبال توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ میلادی گفتگو کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری که پس از باراک اوباما به کاخ سفید راه یافت از همان دوران رقابت‌های انتخاباتی خود می خواهد تا در بهترین صورت برجام، توافق هسته‌ای قدرت‌های جهانی با تهران را پاره و در بدترین صورت در آن تغییراتی اعمال کند.

در مقابل کشورهای مطرح اتحادیه اروپا اگرچه آزمایش‌های موشکی ایران را مورد انتقاد قرار داده‌اند اما در عین حال با رویکرد ضدبرجام دونالد ترامپ هم همراه نیستند، و خواهان پایبندی طرفین از جمله آمریکا به این توافق هسته‌ای هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف: ترامپ همیشه بدنبال نابودی برجام بوده

ترامپ: ایران به روح برجام پایبند نیست، کره‌ شمالی حواسش را جمع کند

سخنگوی موگرینی: همه طرف‌های برجام به تعهدات خود عمل کرده‌اند