هدیه تولد به رهبر کره شمالی؛ حزب موتلفه اسلامی بیانیه صادر کرد

هدیه تولد به رهبر کره شمالی؛ حزب موتلفه اسلامی بیانیه صادر کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک روز پس از انتشار خبر ارسال هدیه از سوی حزب موتلفه اسلامی برای کره شمالی، این جریان سیاسی بیانیه‌ای درباره حضور یک هیات سیاسی در پیونگ‌یانگ صادر کرد.

حزب موتلفه اسلامی بدون اشاره به اهدای هدیه به کیم جونگ اون حضور هیاتی از سوی خود در مراسم تولد کیم ایل سونگ را در راستای «دیپلماسی حزبی جمهوری اسلامی» خوانده است. در بیانیه این جریان محافظه‌کار ایران آمده : «حزب موتلفه اسلامی… در حال حاضر با ۲۵۰ حزب از حدود پنجاه کشور جهان، تعامل و ارتباطی سازنده دارد. یکی از این احزاب، حزب کارگران کره شمالی است که بر اساس رویه سال‌های گذشته، در سالروز تولد رهبر سابق و بنیانگذار کره شمالی، از احزاب سراسر جهان برای حضور در یک همایش بین‌المللی دعوت به عمل می‌آورد.» در این بیانیه حضور هیاتی از سوی حزب موتلفه به سرپرستی مهدی جولایی، قائم مقام دبیر کل حزب، تایید شده است.

روز شنبه ۱۵ آوریل رسانه‌های ایران به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کردند که حزب موتلفه اسلامی به مناسبت تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار جمهوری دموکراتیک خلق کره، هدیه‌ای به رهبر فعلی این کشور کیم جونگ اون داده است.

حمیدرضا ترقی معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار شرق، ارسال هدیه برای رهبر کره‌شمالی بمناسبت روز ملی این کشور را تایید کرد https://t.co/o59LAALPL3

— روزنامه شرق (@SharghDaily) April 15, 2017

حمیدرضا ترقی، معاون بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی، روز یکشنبه به روزنامه شرق، چاپ تهران گفت: «یک صنایع دستی در حد ٢٠ یا ٣٠‌ هزار تومان به کره‌شمالی هدیه دادیم…این یک هدیه یادبود معمول در حد صنایع دستی بود.» آقای ترقی گفته است که این هدیه، « به رسم همه دیدارهای خارجی و نه به‌عنوان “هدیه تولد” اهدا شده است.»

مراسم یکصد و پنجمین سالگرد تولد کیم ایل سونگ، بنیانگذار کره شمالی و پدر بزرگ رهبر فعلی این کشور – که روز آفتاب خوانده می شود- روز شنبه یا یک رژه عظیم نظامی در اوج تنش‌ها بین آمریکا و رهبران کره شمالی در پیونگ‌یانگ برگزار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سفر رئیس جمهوری ایران به ترکیه در آخرین لحظات لغو شد

تازه‌ترین گام در بهبود روابط دیپلماتیک؛ وزیر خارجه عربستان در تهران با مقامات ایران دیدار کرد

تحولات ایران؛ تهران: با وجود روابط نزدیک با روسیه جدایی کریمه از اوکراین را به رسمیت نمی‌شناسیم