اتحادیه اروپا: در توافق بر سر خروج بریتانیا، اولویت منافع شهروندان ماست

اتحادیه اروپا: در توافق بر سر خروج بریتانیا، اولویت منافع شهروندان ماست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتحادیه اروپا همچون لندن می گوید که در تعیین و توافق بر سر چارچوب و سازوکار خروج بریتانیا از این نهاد فراملی، مهمترین اولویت تامین منافع شهروندان کشورهای عضو اتحادیه است و…

آگهی

اتحادیه اروپا همچون لندن می گوید که در تعیین و توافق بر سر چارچوب و سازوکار خروج بریتانیا از این نهاد فراملی، مهمترین اولویت تامین منافع شهروندان کشورهای عضو اتحادیه است و بس.

بریتانیا و اتحادیه اروپا در مذاکرات طولانی پیش رو خواهان کمترین امتیازدهی و بیشترین امتیازگیری هستند و می گویند در این کار کوتاهی نخواهند کرد.

آنتونیو تایّانی، رئیس پارلمان اتحادیه اروپا می گوید: «بحث خوب و شرور بودن نیست. ما از منافع شهروندان دفاع می کنیم و اگر این کار مستلزم اتخاذ موضع سفت و سخت تر باشد، آن را اتخاذ می کنیم. هدف ما فقط پاسداری از منافع شهروندان است. اگر این کار را بدون درشتی و زمختی کنیم که ترجیح ماست، چه بهتر. امیدوارم این کار را با احترام و با آداب و به شیوه ای متین به انجام رسانیم. خواهیم دید.»

گای فرهوفشتات، مذاکره گر ارشد در پارلمان اتحادیه اروپا هم می گوید: «اگر نتیجه مذاکرات مطابق با شرایط مورد نظر ما نباشد، [یعنی] شرایطی که امروز اعلام کردیم، بله، به حق خود در استفاده از وتو متوسل می شویم و این امری روشن و واضح است.»

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مستلزم موافقت ۲۷ کشور عضو اتحادیه و فسخ، تمدید یا عقد قراردادها و توافقنامه های دو جانبۀ متعدد و مختلف و با شرایط جدید است که دو سال یا شاید بیش تر بطول خواهد انجامید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا شاخه نظامی حماس را تحریم کرد

لایحه‌ سختگیرانه علیه منتقدان دولت روند پیوستن گرجستان به اتحادیه اروپا را به خطر انداخت

گزارشگر سازمان ملل متحد به یورونیوز: اتحادیه اروپا باید روابط تجاری خود با اسرائیل را قطع کند