وزارت اقتصاد دولت احمدی‌نژاد را به دست‌اندازی به بانک مرکزی متهم کرد

وزارت اقتصاد دولت احمدی‌نژاد را به دست‌اندازی به بانک مرکزی متهم کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزارت اقتصاد و دارایی ایران،‌ با انتشار گزارشی ادعاهای محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری سابق این کشور درباره وضعیت اقتصادی در زمان تحویل دولت به حسن روحانی را نادرست خواند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، وزارت اقتصاد ایران در گزارش خود با ارائه آمار‌های مرتبط با عملکرد مالی-اقتصادی دولت‌های نهم و دهم، گزارش‌های اخیر آقای احمدی‌نژاد را «مبتنی بر داده‌های گلچین شده و روایت قلب شده از واقعیت جهت القای شرایط مطلوب اقتصادی به عامه» توصیف کرده است.

رئیس جمهوری پیشین ایران در ماه گذشته با انتشار سه نامه به «ملت ایران»، ادعاهای حسن روحانی درباره وضعیت وخیم اقتصادی کشور در زمان آغاز به کار دولت یازدهم را غیرواقعی خوانده بود.

در بخشی از این گزارش، وزارت اقتصاد دولت پیشین را به دلیل استقراض ۵۷۰۰۰ میلیارد ریالی از بانک مرکزی برای تامین مالی اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌‌ها، به «دست‌اندازی به منابع بانک مرکزی» متهم کرده است.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران مستقیما محمود احمدی‌نژاد را از ورود به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ بازداشت. اگرچه وی اعلام کرده است که برنامه‌ای برای شرکت در انتخابات پیش رو ندارد و از کاندیدایی هم حمایت نخواهد کرد، شماری از نزدیکان وی از جمله حمیدرضا بقایی، کاندیداتوری خود را برای شرکت در این انتخابات اعلام کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«صادرات نفت ایران در دوازده ماه گذشته به بیش از ۳۵ میلیارد دلار رسید»

تغییر چهره احمدی‌نژاد پس از یک دوره غیبت طولانی بابت چیست؟

هکرهای مرتبط با اسرائیل مسئولیت «حمله سایبری» به جایگاه‌های سوخت در «سراسر ایران» را برعهده گرفتند