Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توافق برای ادامه گفتگوها، تنها دستاورد مذاکرات صلح سوریه

توافق برای ادامه گفتگوها، تنها دستاورد مذاکرات صلح سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مذاکرات صلح سوریه در ژنو با نظارت سازمان ملل، روز جمعه سیزدهم اسفندماه بدون توافق مشخص ولی با دستور کار روشنی پایان یافت اما شرکت کنندگان و برگزارکنندگان، گفتگوهای هشت روزه را بی نتیجه نمی…

آگهی

مذاکرات صلح سوریه در ژنو با نظارت سازمان ملل، روز جمعه سیزدهم اسفندماه بدون توافق مشخص ولی با دستور کار روشنی پایان یافت اما شرکت کنندگان و برگزارکنندگان، گفتگوهای هشت روزه را بی نتیجه نمی دانند.

استفان د میستورا، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه ضمن ابراز رضایت از این نشست گفت: «احساسم این بود که طرفین خواستار گفتگو هستند، این امر ارزش دارد. بنابراین چنانچه اول گفتم اگر شنیدید کسی می گوید «هرگز» تعجب نکنید، اغراق نکنید و واکنش نشان ندهید. این، بخشی از لفاظی و مطرح کردن خود است، جزئی از سیاست است. بر اساس آنچه شنیده و دیده ام می دانم در جهت درستی حرکت می کنیم.»

با توافق شرکت کنندگان، گفتگو پیرامون مباحث اصلاحات حکومتی، قانون اساسی جدید، برگزاری انتخابات و تروریسم در هفته های آینده از سر گرفته خواهد شد. مبارزه با تروریسم به درخواست دولت سوریه در دستورکار گذاشته شده است.

شاید بتوان دستاورد مهم مذاکرات اخیر را در این دانست که هیچکس پیش از پایان، جلسه را ترک نکرد و برنامه ریزی ادامه گفتگوها با مخالفت روبرو نشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برگزاری انتخابات غیررقابتی سوریه همزمان با اعتراض‌های مردمی: «رای فاسد به فاسدها»

تظاهرات مخالفان اسد در سیزدهمین سالگرد قیام؛ چهار کشور غربی: جنگ در سوریه تمام نشده است

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: یک نظامی ایرانی در حمله هوایی اسرائیل به سوریه کشته شد