«پلیس بحرین سه مرد مسلح را در حال فرار به ایران کشت»

«پلیس بحرین سه مرد مسلح را در حال فرار به ایران کشت»
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس پلیس بحرین اعلام کرد نیروهای امنیتی این کشور در جریان یک درگیری دریایی سه مرد مسلح را کشته و هفت نفر دیگر را بازداشت کرده است. بحرین این افراد را به تلاش برای فرار به ایران و ارتباط با عناصر تروریستی در ایران متهم کرده است.

آگهی

طارق حسن، رئیس پلیس بحرین عصر پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «درگیری از آنجا شروع شد که قایق متهمان پس از ترک بندر، به اخطارهای گشت دریایی توجهی نکرد. آن‌ها شروع به تیراندازی کردند که کماندوها با اقدام متقابل، کنترل قایق را به دست گرفتند.»


منامه همواره تهران را به حمایت از ناراضیان این کشور و دخالت در امور داخلی خود متهم می‌کند. ایران به صورت سیستماتیک این اتهامات را رد کرده است.

بنا به اعلام رئیس پلیس بحرین، شماری از مسافران این قایق در حمله به زندانِ «جو» در نزدیکی پایتخت مشارکت داشتند. در جریان این حمله یک مامور پلیس کشته شد و چندین زندانی موفق به فرار شدند.

پس از اعلام کشته شدن این سه نفر، ده‌ها تن از در خیابان‌های منامه با پلیس ضد شورش بحرین درگیر شدند.

همزمان با سرنگونی حکومت بن‌علی در تونس و پس از آغاز اعتراض‌ها در مصر، بحرین تنها کشور عربی حوزه خلیج فارس بود که شاهد تجمعات گسترده به حکومت در پایتخت خود بود. عربستان سعودی در سال ۲۰۱۱ برای سرکوب معترضان به یاری حکومت بحرین آمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است