Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«پلیس بحرین سه مرد مسلح را در حال فرار به ایران کشت»

«پلیس بحرین سه مرد مسلح را در حال فرار به ایران کشت»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

رئیس پلیس بحرین اعلام کرد نیروهای امنیتی این کشور در جریان یک درگیری دریایی سه مرد مسلح را کشته و هفت نفر دیگر را بازداشت کرده است. بحرین این افراد را به تلاش برای فرار به ایران و ارتباط با عناصر تروریستی در ایران متهم کرده است.

طارق حسن، رئیس پلیس بحرین عصر پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «درگیری از آنجا شروع شد که قایق متهمان پس از ترک بندر، به اخطارهای گشت دریایی توجهی نکرد. آن‌ها شروع به تیراندازی کردند که کماندوها با اقدام متقابل، کنترل قایق را به دست گرفتند.»

Bahrain’s moi_bahrain</a> announced security foiled a prison break on Jan 1 to leave kingdom by boat, allegedly to Iran <a href="https://t.co/i2p8CKUHs7">https://t.co/i2p8CKUHs7</a></p>— SaadAbedine (SaadAbedine) February 9, 2017

منامه همواره تهران را به حمایت از ناراضیان این کشور و دخالت در امور داخلی خود متهم می‌کند. ایران به صورت سیستماتیک این اتهامات را رد کرده است.

بنا به اعلام رئیس پلیس بحرین، شماری از مسافران این قایق در حمله به زندانِ «جو» در نزدیکی پایتخت مشارکت داشتند. در جریان این حمله یک مامور پلیس کشته شد و چندین زندانی موفق به فرار شدند.

پس از اعلام کشته شدن این سه نفر، ده‌ها تن از در خیابان‌های منامه با پلیس ضد شورش بحرین درگیر شدند.

همزمان با سرنگونی حکومت بن‌علی در تونس و پس از آغاز اعتراض‌ها در مصر، بحرین تنها کشور عربی حوزه خلیج فارس بود که شاهد تجمعات گسترده به حکومت در پایتخت خود بود. عربستان سعودی در سال ۲۰۱۱ برای سرکوب معترضان به یاری حکومت بحرین آمد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصاویر ادای احترام و تشییع جنازه حسین امیرعبداللهیان در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران

مراسم ادای احترام مقامات کشورهای خارجی به ابراهیم رئیسی و دیگر کشته‌شدگان سانحه سقوط بالگرد

مراسم تشییع رئیسی در مشهد: تحقیقاتی در باره حادثه بالگرد همزمان با طرح ابهام‌ها در دست انجام است