مواضع ضد مهاجرتی دونالد ترامپ می تواند فعالیت صنعت گردشگری آمریکا را تهدید کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
مواضع ضد مهاجرتی دونالد ترامپ می تواند فعالیت صنعت گردشگری آمریکا را تهدید کند

صدور فرمان دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر محدودیت در پذیرفتن مهاجران و ممنوعیت برای ورود اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران به آمریکا بر روی میزان پروازها به ایالات متحده تاثیر منفی داشته است.

آمارها نشان می دهد از حجم رزرو بلیط هواپیما در کشورهای خاورمیانه به مقصد آمریکا بین ۲۸ ژانویه تا ۴ فوریه ۳۷.۵ درصد کاهش یافته است.

این در حالی است که کارشناسان، توریسم را صنعتی پویا و روبه رشد معرفی می کنند. سباستین بازین، مدیرعامل آکورهتل گفت: «سالانه ۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفر در سراسر دنیا مسافرت می کنند و این رقم هر سال ۵ درصد افزایش می یابد. چرا؟ زیرا قیمت بلیطها نسبت به ۱۰ سال پیش ارزان تر شده است. اما به چه دلیل؟ بدلیل فعالیت کمپانی های هواپیمایی ارزان قیمت، رقابت شدید در بخش هتلداری و وجود شرکتهایی چون ایربی ان بی و یا بوکینگ. زیرا اکنون مردم می توانند قیمتها را مقایسه کنند.»

پس از خاورمیانه بیشترین افت رزرو بلیط هواپیما به مقصد ایالات متحده به اروپای غربی مربوط می شود.

دادگستری آمریکا فرمان دونالد ترامپ را منتفی اعلام کرد اما ایجاد محدودیت مجدد می تواند تاثیر مخربی برروی صنعت گردشگری آمریکا داشته باشد. آمریکا پس از فرانسه دومین مقصد بزرگ گردشگری در دنیا محسوب می شود.