Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نوید زمستانی پر رونق برای هنر نقاشی در گالری‌های تهران

نوید زمستانی پر رونق برای هنر نقاشی در گالری‌های تهران
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

«رزولوشن» نام نمایشگاه نقاشی سارا علیرضایی و سه نقاش جوان دیگر است که این روزها در تهران برپاست. «رزولوشن» که در واقع به معنی «وضوح تصویر» است شاید توصیفی درخور و روشن برای هنر نقاشی در این روزها باشد زیرا گالری‌های تهران به دنبال یک رکود نسبی چند هفته‌ای، در آغاز زمستان امسال میزبان مراسم افتتاحیه چندین نمایشگاه در حوزه هنرهای تجسمی بودند. در این میان نمایشگاه‌های نقاشی نیز در گالری‌های مختلف با استقبال مخاطبان روبرو بوده است.

سارا علیرضایی در مورد فصول پر رونق نمایشگاه‌ها در ایران می‌گوید: «به طور کلی پائیز و زمستان بهترین زمان برای نمایشگاه‌های هنری است و بیشتر هنرمندان ترجیح می‌دهند در این دو فصل وقت گالری بگیرند، زیرا در تابستان اکثر گالری‌داران و مجموعه‌داران (کالکتورها) در تعطیلات به سر می‌برند یا در ایران نیستند و بسیاری از گالری‌ها هم اصلا تعطیلند.»


کاری از سلما بیگدلی

وی اضافه می‌کند که با این حال در یکی دو سال اخیر وضعیت نمایشگاه‌ها در تابستان بهتر از گذشته شده است.

به نظر می‌رسد در سال‌های اخیر با وجود سانسور سیستماتیک در حوزه فرهنگ و به ویژه نقاشی، از اقبال این هنر در ایران کاسته نشده است. علیرضایی در مورد سانسور که بخشی از درونمایه کارهای خود اوست می‌گوید: «در کارهای نمایشگاه من رزولوشن یا وضوح تصاویر به صورت مفهومی مورد توجه قرار گرفته که البته ممکن است با درونمایه سانسور اشتباه گرفته شود.»

این هنرمند در عین حال برداشت مفهوم سانسور را بر عهده مخاطب گذاشته و می‌افزاید که تلاش او در نقاشی بیشتر «اجبار در کم کردن رزولوشن افراد» است.

به جز نقاشی‌های رنگ روغن سارا علیرضایی که نمایشگاه‌گردان «رزولوشن» است، آثاری از بهاره خرسند، یاسمن عباسی و سلما بیگدلی نیز در گالری جرجانی تهران به نمایش در آمده است.

به نوشته برخی تارنماهای فرهنگی ایران، فضای هنری تهران در هفته پیش رو شاهد گشایش بیش از ۴۰ نمایشگاه دیگر در حوزه هنرهای تجسمی خواهد بود.

اثر سارا علیرضایی در نمایشگاه گروهی «رزولوشن»؛ تا ۲۰ دی در گالری جرجانی. تصاویر و اطلاعات بیشتر › https://t.co/qcpoGntpippic.twitter.com/acBgBf7wv0

— Art Galleries (@artgalleriesir) 3 janvier 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جغدهای مجتبی رمزی در نمایشگاه پاریس

انتشار بیش از سه هزار و ۲۰۰ عکس دیده نشده از دوران قاجار توسط کاربری ناشناس از آرشیو «کاخ گلستان»

چالش پایگاه اجتماعی امامان جمعه در انتخابات؛ آیا امام جمعه یک جایگاه قانونی در شهرهای ایران است؟