رئیس جمهور ایران رسما سه وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد

رئیس جمهور ایران رسما سه وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کرد
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ سه گزینه نهایی را به عنوان وزیر برای تصدی‌ وزارت‌خانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش به مجلس معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس‌ مجلس شورای اسلامی سیدرضا صالحی امیری، مسعود سلطانی فر و فخرالدین احمدی دانش ‏آشتیانی را برای تصدی وزارت‌خانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان و آموزش و پرورش به ‏مجلس معرفی کرد.‏


از راست: رضا صالحی امیری، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی و مسعود سلطانی‌فر

روز جمعه ۳۰ مهر ماه محمدعلی نجفی، مشاور رئیس جمهور ایران در گفتگو با سایت انتخاب گفته بود که مسعود سلطانی‌فر و رضا صالحی امیری قطعا به عنوان گزینه‌های پیشنهادی برای وزارت ورزش و جوانان و وزارت ارشاد به مجلس دهم معرفی خواهند شد. نجفی همچنین افزوده بود که خود وی و آقای دانش آشتیانی به عنوان گزینه‌های احتمالی برای معرفی به عنوان وزیر آموزش و پرورش مطرح هستند و برای قطعی شدن وزیر آموزش و پرورش روز شنبه با حسن روحانی دیدار می‌کند.

هفته گذشته علی جنتی وزیر ارشاد، محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، و علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش استعفا دادند و حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران نیز این استعفاها را پذیرفت.

وزیران پیشنهادی برای سه وزارتخانه: گزینه‌هایی که از #مجلس نهم رای اعتماد نگرفتند https://t.co/lnF6EKymmvpic.twitter.com/1uBo9aSUB0

— euronews فارسی (@euronews_pe) October 22, 2016

وزرای پیشنهادی روحانی برای وزارتخانه‌های بدون وزیر، گزینه‌هایی هستند که پیشتر نتوانستند از مجلس نهم (مجلسی که در اختیار اصول‌گرایان بود) رای اعتماد بگیرند. با شروع کار دولت یازدهم، محمدعلی نجفی گزینه روحانی برای وزارت آموزش و پرورش بود که با یک رای نتوانست به این منصب برسد. فخرالدین احمدی دانش آشتیانی نیز برای وزارت علوم و تحقیقات معرفی شد و رای اعتماد نیاورد. همچنین رضا صالحی امیری و مسعود سلطانی فر دو گزینه وزارت ورزش و جوانان بودند که مجلس هشتم به آن‌ها رای اعتماد نداد.

طبق آئین نامه داخلی مجلس، مجلس شورای اسلامی تا ۱۰ روز برای بررسی برنامه‌ها و سوابق وزیران پیشنهادی فرصت دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا ایران می‌تواند با ترکیه بر سر مواضع مشترک علیه اسرائیل به توافق برسد؟

سفر رئیس جمهوری ایران به ترکیه در آخرین لحظات لغو شد

هانیه توسلی، بازیگر سینمای ایران به ۶ ماه حبس تعزیری و جریمه نقدی محکوم شد