Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پاسخ علی جنتی به شایعه رفتنش از وزارت ارشاد

پاسخ علی جنتی به شایعه رفتنش از وزارت ارشاد
Copyright 
نگارش از Soroush Jafari
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران درباره رفتن و نرفتنش از وزارت ارشاد گفت: «چند روز صبر کنید تا نتیجه مشخص شود.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی روز یکشنبه ۲۵ مهرماه با حضور در ستاد برگزاری انتخابات هیأت نظارت بر مطبوعات درباره شایعاتی که این روزها درباره رفتنش از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح است، اظهار کرد: «نتیجه بزودی مشخص می‌شود و من درباره این موضوع صحبت نمی‌کنم.»

روز شنبه ٢٤ مهر ماه نیز خبرگزاری فارس به نقل از وزیر کشور ایران نوشت که موضوع ماندن یا رفتن آقای علی جنتی از وزارت ارشاد روز ۲۵ مهر ماه د‌ر جلسه هیئت د‌ولت مطرح خواهد شد.

انتقاد #روحانی از وزیر ارشاد: هیچ وزیری نباید عقب نشینی کند https://t.co/vhiZeEbKrApic.twitter.com/IX1Y2mdVML

— euronews فارسی (@euronews_pe) August 22, 2016

پیش از این در ۲۲ مهر ماه حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس جمهوری ایران گفته‌ بود گزارش‌ها در مورد کناره‌گیری وزیر ارشاد و معرفی خودش به عنوان جانشین جنتی را «نه تائید می کند و نه تکذیب.»

در همین حال امروز یکشنبه ٢٥ مهر روزنامه اعتماد در تیتر نخست خود از قطعی‌شدن تغییر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و به نقل از «یک منبع مطلع» نوشت: «رفتن علی جنتی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قطعی شده‌است.»


به دنبال برگزاری کنسرت در قم، محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه خواستار استعفای مدیر کل ارشاد قم شده بود.

علی جنتی بیش از سه سال است که به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت حسن روحانی حضور داشته است. یکی از بزرگ‌ترین چالش های کاری برای او، برگزاری کنسرت‌ها در برخی شهرها بویژه مشهد و قم بود. کوتاه آمدن جنتی از برگزاری کنسرت در مشهد، با واکنش علنی حسن روحانی همراه شد، ولی وقتی در قم کنسرت برگزار شد برخی مراجع و روحانیون نسبت به آن واکنش تندی نشان دادند.

شدیدترین موضع‌گیری را محمد یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم داشت که در نشستی خبری گفت: «مراجع عظام تقلید سخت از برگزاری کنسرت در قم ناراحت‌اند، نباید مرجعیت را تنها گذاشت و حریم آن را شکست؛ مرجعیت عالی‌ترین مقامی است که در تشیع همیشه مورد احترام بوده و خواهد بود. این اقدام غیرقابل‌برگشت است. مدیرکل ارشاد باید استعفا دهد و از قم برود این بحث با عذرخواهی حل‌شدنی نیست.»

به فاصله چند روز از واکنش روحانیون قم، عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، استعفا داد و علی جنتی نیز این استعفا را پذیرفت. همزمان با پذیرش این استعفا، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد که از این پس علاوه بر مشهد، در قم نیز کنسرت برگزار نمی‌شود.


عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم

به دنبال استعفای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، گمانه زنی های رسانه ای درباره برکناری علی جنتی از وزارت ارشاد آغاز شد و سایت های اصول گرا نیز در حالی که هنوز این برکناری رسما اعلام نشده بود به انتقاد از آن پرداختند. سایت مشرق در این خصوص نوشت: «قربانی کردن علی جنتی از سوی حسن روحانی با هدف گرفتن ژست مظلوم‌نمایی صورت خواهد گرفت و ربط دادن استعفای جنتی به اتفاقات فرهنگی و فشارها و انتقادات چیزی شبیه شوخی است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پدر معترض اعدام‌شده در ناآرامی‌های سال ۱۴۰۱ ایران به شش سال زندان محکوم شد

تصاویر ادای احترام و تشییع جنازه حسین امیرعبداللهیان در مقابل ساختمان وزارت خارجه ایران

مجمع تشخیص و مصلحت نظام ایران مخالف لایحه «حجاب و عفاف» است