مسلمانان مجارستان از سیاست های مهاجرتی دولت راستگرا متاثر و نگرانند

مسلمانان مجارستان از سیاست های مهاجرتی دولت راستگرا متاثر و نگرانند
نگارش از Masoud Imani Kalesar
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت راستگرای ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان با اتخاذ سیاست ضدمهاجرتی بر این باور است که اسکان مهاجران و پناهجویان مسلمان هویت مسیحی و فرهنگی مجارها را نابود خواهد…

آگهی

دولت راستگرای ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان با اتخاذ سیاست ضدمهاجرتی بر این باور است که اسکان مهاجران و پناهجویان مسلمان هویت مسیحی و فرهنگی مجارها را نابود خواهد کرد.

اتخاذ و اشاعه چنین سیاستی به احساسات بیگانه هراسی در گوشه و کنار این کشور دامن زده است.

مسلمانان مجارستان خصوصا در بوداپست، پایتخت، خود را تحت فشار احساس می کنند.

تاثیر صالح، امام و پیش نماز مسجد دارلسلام بوداپست می گوید:«می توان گفت که رفراندوم تنها علیه مهاجران طراحی شده اما در عمل این همه پرسی پوششی است برای مبارزه با اسلام، حداقل این برداشت مسلمانان از این همه پرسی است. از آنجا که اکثر مهاجران مسلمان هستند بنابراین این رفراندوم بطور غیرمستقیم علیه اسلام است و مسلمانان مجارستان از عواقب آن بر خود نگرانند.»

همزمان گروهی ۳۰ نفره از مجارها روز جمعه با گشت و گذار در منطقه مسلمان نشین بوداپست و با هدف همدردی و اطمینان بخشی با مسلمانان به گفتگو نشستند.

تیمئا نقی، یک زن مسلمان مجارستانی می گوید:«رفته رفته احساس می کنم که کشور خودم مرا رد و انکار می کند. من خودم را یک شهروند خوب مجارستانی می دانم اما اگر مردمِ پیرامون خودت را متاثر از تبلیغات سوء ببینی، به تعجب و به تردید می افتی.»

اتحادیه اروپا سال گذشته تصمیم گرفت تا ۱۶۰ هزار مهاجر از ایتالیا و یونان منتقل و در کشورهای عضو اتحادیه پذیرفته شوند. سهم مجارستان پذیرش تنها ۱ هزار و ۲۹۴ پناهجوست. بوداپست اما با برگزاری رفراندومی در روز یکشنبه، ۲ اکتبر، می خواهد به این تصمیم اتحادیه اروپا «نه» بگوید.

بر اساس آمار سال ۲۰۱۱ میلادی شمار مسلمانان ساکن بوداپست، پایتخت مجارستان، ۵ هزار و ۶۰۰ نفر است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

همه چیز درباره همه پرسی مجارستان

همه پرسی مجارستان بر سر سهمیه بندی مهاجران

ده‌ها هزار نفر در حمایت از رهبر نوظهور اپوزیسیون مجارستان به خیابان رفتند؛ پیتر مجار کیست؟