فرح و نادال در فهرست ورزشکاران دوپینگی هکرها

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
فرح و نادال در فهرست ورزشکاران دوپینگی هکرها

هکرهای «فنسی بیر» همانطور که انتظار می رفت نامهای جدیدی از قهرمانان جهان و المپیکی ارائه داده اند. در لیست جدید هکرهای که ظن به روس بودن آنها می رود مو فرح دونده بریتانیایی دارنده چهار مدال طلای المپیک، رافائل نادال، تنیس باز اسپانیایی و جاستین روز قهرمان گلف دیده می شوند. این سه مانند تمام ورزشکاران قبلی که نامشان افشا شده است داروهای نیروزا و مسکنهایی از جمله مرفین استفاده کرده اند.

هکرهای فنسی بیر تاکنون نام نزدیک به پنجاه تن از ستاره های ورزش جهان که مواد نیروزا مصرف کرده اند را منتشر کرده اند. در میان نامها کریس فروم، خواهران ویلیامز ، ویتووا و برادلی ویگینز و بسیاری دیگر از قهرمانان المپیک دیده می شوند.

این در حالیست که هکرها اطلاعات را از سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ، وادا، سرقت کرده اند. موضوعی که اعتبار این سازمان جهانی را زیر سوال می برد.

در حالیکه وادا پیشتر یک سوم ورزشکاران روس را بدلیل دوپینگ از شرکت در بازیهای المپیک محروم کرده بود حالا این افشاگریها نشان می دهد که این محرومیتها یکسویه بوده است. چرا که نام تعداد زیادی از قهرمانان جهان که بسیاری از آنها آمریکایی و اروپایی هم هستند در میان ورزشکاران دوپینگی دیده می شود. این افشاگریها مبارزه با دوپینگ در ورزش حرفه ای و قهرمانی را وارد مرحله تازه ای می کند.