Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

«فروشنده» فرهادی نماینده ایران در اسکار شد

«فروشنده» فرهادی نماینده ایران در اسکار شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی به‌عنوان نماینده سینمای ایران برای شرکت در اسکار سال ۲۰۱۷ برگزیده شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا هیات انتخاب برای معرفی فیلم ایرانی به اسکار متشکل از پوران درخشنده، محمد بزرگ نیا، محمد حیدری، سعید عقیقی، امیر حسین علم الهدی، شهرام مکری، تورج منصوری، اکبر نبوی و امیر اسفندیاری روز شنبه در نشستی «فروشنده» را برای حضور در اسکار انتخاب کرد.

فیلم فروشنده در جشنواره فیلم کن سال ۲۰۱۶ موفق شده بود جایزه بهترین بازیگر مرد را برای شهاب حسینی و جایزه بهترین فیلمنامه را برای اصغر فرهادی به ارمغان بیاورد.

به گزارش بنیاد فارابی، امیر اسفندیاری سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی اعلام کرد: «پس از بحث‌های همه جانبه و بررسی‌های تکمیلی در خصوص پنج فیلمی که در فهرست کوتاه دوم قید شده بود، این هیات با اکثریت قوی آرا، فیلم «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی را برای معرفی به فرهنگستان و رقابت از سوی کشورمان در رشته بهترین فیلم خارجی زبان برگزید.»

پایگاه اطلاع رسانی #بنیاد_سینمایی_فارابی اعلام کرد :
فیلم #فروشنده ساخته اصغر فرهادی راهی #اسکار می شود.

— شیلدرغان (@9c6c2f60ad5e4d8) September 17, 2016

«ایستاده در غبار» ساخته محمدحسین مهدویان، «دختر» به کارگردانی سیدرضا میرکریمی، «لانتوری» به کارگردانی رضا درمیشیان و «ناهید» ساخته آیدا پناهنده دیگر نامزدهای انتخاب و معرفی به اسکار بودند.

در هفته‌های گذشته بحث‌های داغی درباره انتخاب نماینده ایران برای حضور در هشتاد ونهمین دوره آکادمی علوم و فنون سینمای آمریکا (اسکار) به راه افتاده بود. بسیاری از منتقدان و رسانه‌های نزدیک به جریان‌های اصولگرا و محافظه‌کار ایرانی فیلم فروشنده را به ترویج «بی‌غیرتی» و «بی‌تفاوتی به ناموس» متهم کرده بودند. با این حال بسیاری از منتقدان سینمایی هم دریافت جایزه در جشنواره فیلم کن، برخوداری از تهیه کننده و پخش‌کننده خارجی و همچنین سابقه خوب فرهادی در اسکار را به‌عنوان مزیت‌های انتخاب این فیلم برای نمایندگی سینمای ایران در اسکار برشمرده بودند.

فیلم جدایی نادر از سیمین اصغر فرهادی در سال ۱۳۸۹/۲۰۱۲ جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار را از آن خود کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتشار بیش از سه هزار و ۲۰۰ عکس دیده نشده از دوران قاجار توسط کاربری ناشناس از آرشیو «کاخ گلستان»

چالش پایگاه اجتماعی امامان جمعه در انتخابات؛ آیا امام جمعه یک جایگاه قانونی در شهرهای ایران است؟

اصغر فرهادی از اتهامات سرقت ادبی تبرئه شد