مایکل فلپس باز هم طلا گرفت

مایکل فلپس باز هم طلا گرفت
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایکل فلپس، شناگر آمریکایی روز سه شنبه به بیست و پنجمین مدال المپیک خود دست یافت.

آگهی

مایکل فلپس، شناگر آمریکایی روز سه شنبه به بیست و پنجمین مدال المپیک خود دست یافت. این شناگر قهار آمریکایی در شنای ۲۰۰ متر انفرادی پروانه و ۸۰۰ متر چهار نفرۀ تیمی به طلا دست یافت و به این ترتیب بیست و یکمین مدال طلای المپیک را نیز به خانه برد.

این شناگر ۳۱ سالۀ آمریکایی با دو مدالی که روز سه شنبه کسب کرده است حالا رکورددار کسب مدال طلای المپیک نیز هست.

وی در شنای ۲۰۰ متر انفرادی توانست با یک دقیقه و ۵۳ ثانیه بر حریفانی از ژاپن و مجارستان پیروز شود.
در شنای ۸۰۰ متر چهار نفره نیز به همراه هم تیمی های خود در جایگاه نخست ایستاد و تیم هایی از بریتانیا و ژاپن به مقام های دوم و سوم دست یافتند.

کیتی لیدیکی، شناگر ۱۹ سالۀ آمریکایی نیز در رشتۀ ۲۰۰ متر آزاد زنان بر حریفان خود از سوئد و استرالیا پیشی گرفت. کاتینکا هوسزو از مجارستان نیز در ۲۰۰ متر چهارگانه توانست پیش از شناگرانی از بریتانیا و آمریکا بایستد و سومین طلای خود را کسب کند.

مسابقات المپیک ریو در حالی ادامه دارد که بحث محروم کردن ورزشکارانی که از مواد نیروزا استفاده می کنند بحث داغ روز است. برخی از چهره های ورزشی از جمله مایکل فلپس و کمی لاکورت، شناگر فرانسوی از حضور ورزشکارانی که سابقۀ دوپینگ و محرومیت داشته اند در این بازیها ابراز تاسف کرده و می گویند حتی با داشتن یک بار سابقۀ استفاده از مواد نیروزا، این ورزشکاران نباید اجازۀ حضور در مسابقات بین المللی را بیابند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رقص و آواز مردم برزیل در «روز ملی سامبا»

پیروزی مسی و آرژانتین بر برزیل در شب خونین ماراکانا

ویدئو؛ برگزاری رژه افتخار همجنس‌گرایان در ریودوژانیرو برزیل