سازمان ملل خواستار برقراری فوری آتش بسی بشردوستانه در حلب شد

سازمان ملل خواستار برقراری فوری آتش بسی بشردوستانه در حلب شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حلب، دومین شهر بزرگ سوریه که بخش های مهمی از آن در اختیار گروه های مسلح مخالف دولت قرار دارد از بیست روز پیش در محاصرۀ ارتش سوریه و نیروهای نظامی متحد دولت است و وضعیت ساکنان آن اسفناک توصیف شده…

آگهی

حلب، دومین شهر بزرگ سوریه که بخش های مهمی از آن در اختیار گروه های مسلح مخالف دولت قرار دارد از بیست روز پیش در محاصرۀ ارتش سوریه و نیروهای نظامی متحد دولت است و وضعیت ساکنان آن اسفناک توصیف شده است. در پی حملات هفته گذشته که زیرساخت های شهری را هدف قرار داده، دو میلیون ساکن این شهر از دسترسی به آب لوله کشی و برق محروم شده اند.

سازمان ملل متحد خواستار برقراری فوری آتش بسی بشردوستانه در این شهر شده است. جنز لائرک، سخنگوی سازمان ملل متحد در این باره گفت: «آب قابل دسترس از طریق چاه ها و تانکرها در حلب برای پاسخگویی به نیاز مردم کافی نیست. سازمان ملل به شدت نگران است که اگر شبکه آب رسانی و برق بسرعت بازسازی و تعمیر نشود، میلیون ها غیرنظامی ساکن این شهر با پیامدهای ناگواری روبرو خواهند بود.»

صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) هم نسبت به خطراتی که بطور اخص کودکان حلب را تهدید می کند هشدار داده و گفته که «قطعی های پیش آمده در اوج گرما کودکان را به شدت در معرض خطر ابتلا به بیماری هایی قرار می دهد که از طریق آب منتقل می شوند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بمباران ها و درگیری های نظامی در حلب همچنان ادامه دارد

سوریه: اسرائیل از جولان به چند نقطه در حومه دمشق حمله کرد

رویترز: سپاه پاسداران در پی حملات مرگبار اسرائیل نیروهای ارشد خود را از سوریه خارج کرد