وکلای زیادی در حمله انتحاری بیمارستان پاکستان کشته شدند

وکلای زیادی در حمله انتحاری بیمارستان پاکستان کشته شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حمله انتحاری روز دوشنبه به یک بیمارستان دولتی در کویته پاکستان شمار زیادی کشته و زخمی به دنبال داشت.

آگهی

حمله انتحاری روز دوشنبه به یک بیمارستان دولتی در کویته پاکستان شمار زیادی کشته و زخمی به دنبال داشت. شمار کشته شدگان هفتاد نفر و زخمی ها ۱۱۲ نفر اعلام شده است اما این ارقام هنوز کاملاً دقیق نیست. دستکم هجده نفر از کشته شدگان وکیل بودند.

حادثه هنگامی روی داد که شمار قابل توجهی از حقوقدانان و خبرنگاران این شهر برای تحویل گرفتن پیکر بلال انوار کاسی، رئیس کانون وکلای استان بلوچستان که بر اثر شلیک گلوله به قتل رسیده بود در این بیمارستان جمع شده بودند.

ساعاتی بعد از حادثه نواز شریف، نخست وزیر پاکستان و ژنرال راحل شریف، رییس کل ارتش از مجروحان دیدن کردند.

یکی از وکلای مجروح به نواز شریف گفت: «به خاطر خدا عقب نشینی نکنید، اینها یک مشت آدم بیشتر نیستند. با تمام قدرتمان علیه آنها می جنگیم. وکلا انسانهای شریک هستند. آنها نخبگان جامعه هستند. مگر به کسی ضرر می رسانند؟ رییس کانون وکلای بلوچستان بلال انور کاسی کشته شده بود، همکاران ما کشته شده بودند، ما چیزی نگفته بودیم.»

یک مجروح دیگر گفت: «بعد از اینکه رییس کانون ما هدف قرار گرفت همه به بیمارستان آمدیم، پس از کالبد شکافی بلال کاسی داشتیم بیمارستان را ترک می کردیم و خبرنگاران مشغول مصاحبه با وکلا بودند که انفجار رخ داد. تا چند دقیقه همه جا تاریک بود، بعد صدای تیراندازی شنیدیم.»

گروه تروریستی «جماعت الاحرار» گروهی انشعابی از طالبان پاکستان مسئولیت انفجار کویته را برعهده گرفته است. گروه جماعت الاحرار،ادعا کرده است که حملات مشابهی در آینده صورت خواهد داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروگانگیری اموال پناهجویان افغان در پاکستان؛ اسلام‌آباد: آزادی مشروط به مبارزه طالبان با تروریسم است

هجرت دسته‌جمعی مهاجران افغان از پاکستان؛ در مرز تورخم صف ۷ کیلومتری تشکیل شد

شمارش معکوس تا اخراج اتباع افغانستان؛ ده‌ها هزار نفر در پاکستان محکوم به ترک خاک هستند