روند استیضاح رئیس جمهوری برزیل؛ روسف در شهادتنامه ای از خود دفاع کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
روند استیضاح رئیس جمهوری برزیل؛ روسف در شهادتنامه ای از خود دفاع کرد

دیلما روسف، رئیس جمهوری برزیل که با احتمال استیضاح و برکناری از قدرت روبروست در شهادتنامه ای کتبی خطاب به مجلس سنا از خود دفاع کرد.

دستکاری در آمار و ارقام دولتی برای پنهان کردن کسری بودجه با هدف جلب نظر مساعد رای دهندگان و اختلاس مالی در شرکت غول نفتی برزیل، پتروبراس، از اتهامات وارده به وی است.

ادواردو کاردوزو، دادستان سابق برزیل و وکیل فعلی دیلما روسف شهادتنامه کتبی موکلش را به کمیته ای متشکل از اعضای مجلس سنای برزیل خواند.

آقای کاردوزو در بخشی از سخنانش از جانب موکل خود گفت:«من محاکمه می شوم چون باج خواهی را برنتافتم. روند استیضاح ادامه دارد چون که من آزار و اذیت باج خواهان را رد کردم. بزرگترین خطری که برزیل را در حال حاضر تهدید می کند ادامه کار دولتی است که با رای مردم بر سر کار نیامده است. دولتی بی نصیب از حمایت مردم قادر به حل بحران نیز نخواهد بود چرا که خود همیشه در بحران خواهد بود.»

دیلما روسف استیضاح خود را کودتا می خواند. استیضاح و برکناری خانم روسف پایانی خواهد بود به ۱۳ سال حکومتداری جناج چپ در بزرگترین اقتصاد امریکای لاتین توسط توسط حزب کارگران. حزب دیلما روسف از سال ۲۰۰۳ میلادی با بقدرت رسیدن لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا، پدر سیاسی وی و رئیس جمهوری سابق قدرت را در برزیل در دستان خود داشته است.