Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جلسه پرتنش پارلمان اروپا درباره همه پرسی بریتانیا

جلسه پرتنش پارلمان اروپا درباره همه پرسی بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جلسه ویژه پارلمان اروپا درباره همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پرتنش برگزار شد.

آگهی

جلسه ویژه پارلمان اروپا درباره همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پرتنش برگزار شد.

شماری از نمایندگان پارلمان اروپا پاسخ مثبت مردم بریتانیا به خروج از اتحادیه اروپا را نتیجه تبلیغات «پر از دروغی» خواندند که به شیوه «نازیها» صورت گرفت.

در این جلسه ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا بار دیگر خواسته رهبران اروپایی را تکرار کرد و خطاب به مقامهای بریتانیا گفت که دولت این کشور باید هر چه سریعتر موضع خود را مشخص کند.

آقای یونکر گفت: «من با دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا که هنوز دوستم است صحبت می کنم. در هر صورت از نخست وزیر بریتانیا می خواهم که وضعیت کشورش را مشخص کند. ما نمی توانیم در این وضعیت بلاتکلیفی بمانیم.»

اشاره آقای یونکر به اظهار نظرهای اخیر شماری از سیاستمداران بریتانیایی بود که گفته بودند بریتانیا باید به آرامی و سر فرصت، روند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کند.

نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا که پیش از همه پرسی یکی از حامیان سرسخت خروج از اتحادیه اروپا بود گفت: «چرا ما عملگرایانه رفتار نمی کنیم؟ مثل انسانهای عاقل و بالغ. اجازه بدهید که به توافقی منطقی بین خودمان برسیم. تا این که در نتیجه آن توافق بریتانیا دوست شما باقی بماند و با شما به تجارت ادامه دهد. ما در این صورت با شما همکاری می کنیم و بهترین دوست شما در جهان خواهیم بود.»

آقای فاراژ در این سخنرانی که بارها با اعتراض و سر و صدا از جانب نمایندگان پارلمان همراه شد، ایده تشکیل اتحادیه اروپا را پروژه ای شکست خورده خواند و هشدار داد که بریتانیا آخرین کشوری نیست که از این اتحادیه جدا می شود.

در جریان سخنرانی نایجل فاراژ شماری از نمایندگان پارلمان اروپا به نشانه اعتراض، پشت به او نشستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخست وزیر بریتانیا: از اروپا روی برنمی گردانیم

بحران در حزب کارگر بریتانیا؛ کوربین قصد کناره گیری ندارد

نگرانی رای دهندگان از اجرایی نشدن وعده های رهبران برکسیت